Před koncem střetnutí ale Lipovští přece jen sahali po jednobodovém zisku, i když v průběhu duelu už o dvě branky prohrávali.

Po zahájení zápasu se v jeho první desetiminutovce nic závažnějšího na kosteleckém fotbalovém trávníku neudálo. Hostující Ohlídal pak vystřelil z větší vzdálenosti nad kosteleckou branku a odstartoval tak sérii střeleckých pokusů. Žádný z nich však v průběhu prvního poločasu k vytouženému cíli nevedl, mnohé neměly pro nepřesnost ani naději.

Po čtvrthodině hry nevyužil slibné šance před brankou Lipové Hon po Vyhlídalově centru z levé strany, ve 21. minutě to zkusil na opačné straně hřiště Ohlídal znovu a těsně přestřelil břevno Drčkovy branky. Po další minutě hry nevyšla Kosteleckým útočná akce tria Grepl – Hon – Chytil a nic nepřinesl ani Vyhlídalův náběh na střelu hlavou po Menšíkově rohovém kopu.

Lipovští chtěli odpovědět, ale Růžičkova střela byla příliš vysoká a když Liška vystřelil k pravé brankové tyči, gólman Drčka tam byl včas. Podobně naproti Abrahám po bombě kapitána kosteleckého celku Menšíka. Následoval rohový kop a Synka snad až do večera mrzela zahozená střelecká šance u vzdálenější brankové tyče.

Hon si pak ťukl míč k brance hostí mezi stopery Baráka s Ohlídalem, ale Abrahám byl u něj dřív. Těsně před přestávkou vyhlavičkoval Synek tvrdou střelu mířící ke kostelecké brance a jistě byl rád, že se bude moci v šatně zotavovat…

Tři minuty po změně stran namířil kapitán Lipové Spáčil přízemní střelu k pravé tyči Drčkovy branky, ale těsně ji minul. Po dalších třech minutách byli Kostelečtí úspěšnější, Grepl zahrával z pravé strany rohový kop a Začal otevřel zdařilou hlavičkou skóre zápasu.

Hosté chtěli co nejrychleji vedení domácích srovnat a tlačili míč vpřed. Přikryl ale hlavičkoval po rohovém kopu nad Drčkovu svatyni a s úspěchem se nesetkávaly ani další snahy hráčů Lipové. Naopak, když probíhala 66. minuta utkání, ocitl se Hon s míčem před vyběhnuvším brankářem Abrahámem a přízemní střelou ho překonal.

Za chvíli měl na kopačce Hon i třetí gól domácích při podobné šanci, ale tentokrát vyrazil gólman hostí vystřelený míč na roh. Následovaly slepené rohové kopy dva a před brankou hostí bylo v obou případech hodně rušno.

Do konce utkání zbývala necelá čtvrthodina a Lipovští jakoby zatroubili na zteč. Po rohovém kopu zachránila kostelecký tým pravá tyč jejich branky a gólové možnosti pak nevyužil po Růžičkově přihrávce Liška. Litovat však nemusel, asistent rozhodčího zvedl pro postavení mimo hru praporek.

Pět minut před naplněním normální hrací doby vznikl před kosteleckou brankou závar, Lipovští pak dostali výhodu rohového kopu a po jeho zahrání Liška přece jen trefil. Ve zbývajících minutách už hosté, i navzdory evidentního snažení, na jednobodový zisk nedosáhli.

„Domácí fotbalisté byli důraznější," začal s hodnocením průběhu utkání trenér SK Lipová Jaroslav Ullmann.

„Když jsme se za stavu 1:0 nadechovali k nějakému nátlaku, udělali jsme zbytečnou chybu vzadu, dostali jsme druhý gól a to vlastně o všem rozhodlo. Dali jsme pak ještě kontaktní branku, ale vyrovnávací už ne. Nešlo nám to dnes ani moc kombinačně, Kostelečtí si vítězství zasloužili," uvažoval trenér Ullmann.

Lodivod FC Kostelec na Hané Petr Walter viděl něco poněkud jinak.

„Lipovští byli určitě fotbalovější, naše mužstvo ale bojovnější. Základem k našemu dnešnímu úspěchu bylo, že jsme v prvním poločase nedostali gól a udrželi nulu. O přestávce jsme si řekli, že budeme i nadále aktivní a zkusíme něco dát. Ve druhé polovině zápasu hosté nakopávali k naší brance míče, ale dobře jsme to pohlídali. V závěru šli hodně dopředu ve snaze naše vedení srovnat a mohli ještě naopak inkasovat. Dalších dobrých gólových šancí jsme ale už nevyužili. Pochválit mohu dnes všechny své svěřence počínaje gólmanem, vyčníval, myslím, Martin Hon," viděl stejně jako diváci trenér Walter.

FC Kostelec na Hané – SK Lipová 2:1 (0:0)

Branky: 51. Začal, 66. Hon – 84. Liška. Rozhodčí: Janků – Ondrouch, Knoll starší. ŽK: Baláš, Merta, Synek, Hon – Spáčil, Macourek, Abrahám, Ohlídal. Diváků: 120.

FC Kostelec na Hané: Drčka – Synek, Začal, Gréza, Merta – Chytil, Menšík, Baláš (61. Brančík), Grepl – Hon (90. Lužný), Vyhlídal. Trenér: Petr Walter.

SK Lipová: Abrahám – Šmíd, Barák (46. Bross), Ohlídal, Žilka – Koudelka (81. Vlček), Růžička, Spáčil, Macourek – Přikryl, Liška. Trenér: Jaroslav Ullmann.