TJ Sokol Určice – FC Přerov 3:0 (2:0)

Od prvních minut utkání se hrálo ve svižném tempu a bylo zřejmé, že se určičtí fotbalisté soupeře z čela tabulky nechtějí bát. Už po deseti minutách hry došlo před přerovskou brankou k zmatku a stoper Hýbner zabraňoval nejhoršímu na brankové čáře.

Potom poslal k brankáři hostů z pravé strany dobrou střelu Los, ale míč těsně přelétl břevno. Od 24. minuty už ale Určičtí vedli, když Vaněk hlavou nadzvedl správným směrem dalekonosný centrovaný přímý kop Ullmannův.

Namlsaní domácí fotbalisté tlačili soupeře do obrany i nadále a už ve 28. minutě dal Vaněk svůj druhý gól. Využil přihrávky od Dokoupila i zaspání zadáků soupeře a v klidu přehodil z branky vyběhnuvšího Přibyla.

Po změně stran nechali domácí Přerovany deset minut nebezpečně hrát, ale potom zařídil Los báječnou střelou z přímého kopu vedení už tříbrankové. Poslal správně falšovaný míč z přímého kopu přes zeď z těl přerovských hráčů do pravého horního vinklu Přibylovy branky.

Přerovští ale nic nevzdávali a tak byli potom, zejména v závěru utkání, nejvytíženějšími muži na hřišti domácí gólman Nejezchleb a jeho spoluhráči v obraně.

Nejezchleb doslova čaroval

Po střele Kučery zachraňoval na brankové čáře na poslední chvíli Hradečný a následně čaroval Nejezchleb, když hrozili ze zmatku v rozpětí několika málo vteřin Kašpárek, Kučera, Holub a znovu Kašpárek. Schlehrovi nevyšla ani hlavička po rohovém kopu a po Hrabalově vysokém centru poskočil míč na břevnu určické branky.

Ve střelecké šanci byl ale naproti ještě i domácí Kryl a potom se už na určickém hřišti po delší době zase konečně slavilo…

„Byl jsem se podívat na utkání Přerovanů v Dolanech a viděl, jak excelovali. Naši hráči měli dnes za úkol po zahájení zápasu na nic nečekat a hrát hned důrazně se stálým napadáním hráčů soupeře,“ vylíčil po utkání trenér Určic Svatopluk Kovář, jak připravoval svůj tým na utkání se silným soupeřem.

„Hoši to plnili, hráli na hranici svých možností a otupili tak ofenzivní sílu hostů. Dali jsme do přestávky i dva góly a brzy po ní třetí, vítězství jsme si zasloužili. Potřebovali jsme už psychickou vzpruhu, pomůže nám v příštích zápasech.

V závěru, kdy hrál Přerov s třemi útočníky, jsme se v obraně zaměřili na udržení výsledku a podnikali už jen útočné brejky. Hodně pomáhal mužstvu v posledních deseti minutách svými brilantními zákroky brankář Nejezchleb, ale výhra byla výborným dílem celého kolektivu.“

Zdeněk Novák, trenér Přerova, viděl důvod neúspěchu jednoznačně. „Prohráli jsme si zápas už v prvním poločase a to špatným pohybem, nedostatečným důrazem a nejistotou v obranné činnosti.

Ve druhé části hry to bylo z naší strany už lepší, ale hrát se musí dobře po celých devadesát minut. To si musí naši hoši uvědomit. Máme ale mužstvo velmi mladé, perspektivní, hráči jsou na sebe zvyklí od dorostu. A tak se nic neděje, ve středu se hraje další kolo, jedeme dál!“

Branky: 24. a 28. Vaněk, 55. Los. Rozhodčí: Pěček - Krobot, Kopecký. ŽK: Hradečný, Ullmann – Bernard, Schlehr, Mrázek. Diváků: 220.
Určice: Nejezchleb – Hradečný, Ullmann, Žáček, Dokoupil – Havlena (88. Mikeš), Los, Vaněk, Javořík – Cibulka (79. Kvapil), Kryl. Trenér: Svatopluk Kovář.
Přerov: Přibyl (69. Judas) – Matyáš (72. Holub), Hýbner, Mrázek, Hrabal – Gřešák (46. Jelen), Bernard, Schlehr, Koutný – Kašpárek, Kučera. Trenér: Zdeněk Novák.

VLASTIMIL KADLEC