O jediný gól Hanáků se v sobotním duelu postaral hlavou kapitán Karel Kroupa, který naskočil k prvnímu zápasu v rámci zimní přípravy. Kroupa prodělal menší zákrok v koleni, a proto první tři utkání vynechal. „Začínal jsem trochu později než kluci, tak jsme byli domluvení, že naskočím až teď. Domluvili jsme se na poločas, ale cítil jsem se dobře, tak jsem to zvládl celé. Všechno funguje tak, jak má,“ pochvaluje si sedmatřicetiletý útočník.

Díky jeho gólu z 13. minuty Prostějov vedl, ale Frýdek dokázal ještě do přestávky srovnat zásluhou branky Šumského. Na začátku druhé půle pak přišel druhý úder domácích a domácí si už vedení vzít nenechali. „Frýdek se vrátil do zápasu po našich chybách. Místo toho, abychom volili jednoduché řešení a míč odkopli, jsme to hráli složitě. Oni to pak díky brejkům otočili,“ okomentoval průběh duelu Kroupa.

Podobně viděl frýdecký obrat i kouč Machala. „Vedli jsme 1:0, ale pokazili jsme si zápas sami. Udělali jsme dvě hrubé chyby, kdy stačilo pouze odkopnout balón. Dostáváme branky ze situací, které nelze klasifikovat jako gólové. Jakmile se s tímto vypořádáme, budeme zápasy vyhrávat,“ uvedl pro klubový web kouč Prostějova.

Toho alespoň potěšily návraty marodů. Kromě zmíněného Kroupy už se do zápasu zapojil i Pančochář. „Zkušení hráči byli vidět, Kroupa si odvedl svoji práci, Pančochář hrál uprostřed hřiště dobře do šedesáté minuty, pak už ubývaly síly, protože dlouho netrénoval. Účast v Tipsport lize hodnotím celkově kladně, i když jsme dva zápasy prohráli,“ pronesl Oldřich Machala.

Jeho svěřence nyní čeká týden zaměřený na kondici a 2. února pak přípravný zápas proti Vyškovu. Další týden pak hráči odcestují na soustředění do Chorvatska. Tam by Hanáci měli odehrát dva zápasy a především si užívat fotbalu na přírodní trávě. „Je to takové zpestření. Hlavně je tam obrovská výhoda, že budeme hrát na přírodní trávě. Už jen kvůli tomu se tam těším. Je pak předpoklad, že při dobrém počasí budeme i po návratu trénovat na přírodní trávě,“ prozradil Karel Kroupa.

MFK Frýdek-Místek – 1. SK Prostějov 3:1 (1:1)

Branky: 26. Šumský, 52. Hruška, 82. Honiš – 13. Kroupa. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.

Frýdek-Místek (1. pol.): Mihálek – Biolek, Bialek, Memić, Švrček – Ondráček, Willwéber, Bala, Nzembi – Krčula, Šumský. (2. pol.): Buček – Chumar, Literák, Honiš, Slaninka – Grussmann, Drahme, Chvěja, Hruška – Varadi, Duda. Trenér: Martin Pulpit.

Prostějov Jícha – Hirsch, Machynek, Rus (79. Popelka), Sečkář – Koudelka (79. Marčík), Fládr (46. Hapal), Pančochář (72. Petržela), Langer (62. Šteigl), Píchal (72. Zapletal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.