Kraličtí ovšem toužili po potřebném vítězství a svým pohybem po hřišti a bojovností o tom své příznivce přesvědčovali od začátku duelu. Byli velmi aktivní, zmatek před holickou brankou přinesl už Vybíhalův centr z pravé strany. Následoval rohový kop a před brankou Pavelky to jiskřilo znovu. Střela Chvojky pak jen těsně minula levou brankovou tyč. Divákům se pak nemohlo nelíbit nasazení Vybíhala, Valtra i dalších domácích hráčů. V 17. minutě trefil Lehký prudkou střelou levou tyč Pavelkovy branky. Hosté však pozorně bránili a ve 23. minutě pak naopak náramně zatopili kralickému týmu. Akce tria Boček – Pezzotti – Kucharčuk vyvrcholila střelou posledně jmenovaného z pravé strany a bezprostřední blízkosti k bližší tyči kralické svatyně, ale Urbánek se vypnul v tomto utkání k svému prvnímu vynikajícímu zákroku a vyrazil míč na rohový kop. Byla to ideální gólová šance hostí, kterou spálili. Byli pak na hřišti také hodně viditelní.

Po půlhodině hry poslal do šance Sedláček Kucharčuka, ale Urbánek z branky vyběhl a byl u míče o zlomek vteřiny dřív. Na protější straně hřiště se následně ocitl na hrotu ofenzívy, tentokrát z levé strany, Valtr. Kličkou se zbavil Krumpolce, tvrdě vystřelil, ale gólman Pavelka byl pozorný. Hosté znovu zahrozili, po akci Bočka s Kucharčukem a jeho centru vystřelil z pětadvaceti metrů Sedláček a míč těsně přelétl břevno domácí branky. Urbánek ale směr letu nebezpečného míče kontroloval. V první části hry se diváci gólu nedočkali, ale fotbal viděli pohledný.

Hned po zahájení druhého poločasu centroval z pravé strany před kralickou branku nebezpečně Kucharčuk, ale Martinka zabránil svým tělem nebezpečnému průniku míče k malému vápnu. Za chvíli poslal bombu ke kralické brance po Sedláčkově centru Pezzotti a Urbánek se vyznamenal bravurním zákrokem znovu.

Pokračovat v silném tlaku ale Kraličtí hostům už potom nedovolovali, snažili se držet míč u svých nohou a dařilo se. V 63. minutě padl jediný gól střetnutí. Valtr zahrával téměř od poloviny hřiště, jeho středem, centrovaný přímý kop a Lehký prodloužil hlavou let míče až do sítě holické branky. Úspěchem povzbuzené sebevědomí kralických hráčů bylo až do konce utkání už zřejmé, ale jednou ještě musel gólman Urbánek přece ještě domácí tříbodový zisk potvrdit. Po Krumpolcově centru z pravé strany znemožnil pozorným zákrokem průnik míče k adresátovi.

„Hráli jsme se soupeřem, který potřeboval body jako sůl," věděl trenér B-týmu l. HFK Olomouc Vlastimil Palička.

„Kraličtí hráli jednoduchý bojovný fotbal, což na naše mladé kluky platilo. Také rozhodčí si je vychutnával, jsou ještě nezkušení a za nekázeň, řeči, platili žlutými kartami. Rozhodovalo se už v prvním poločase, kdy jsme po rychlých brejcích nevyužili stoprocentních střeleckých šancí. Když pak zahrávali domácí přímý kop, mimochodem po faulu který nebyl, nebyli naši zadáci ještě plně soustředěni a dostali jsme branku. Potom jsme se už téměř k ničemu nedostali. Domácí dali gól, my ne, a tak je vše jasné," zakončil prakticky své hodnocení zápasu kouč hostí Vlastimil Palička.

Trenér kralického A-mužstva nemohl být přítomen a zpětnému pohledu na utkání se ujal šéf FC Kralice na Hané a vedoucí mužstva Václav Répal.

„Šli jsme do boje s tím, že nesmíme prohrát. První poločas byl velmi fotbalový, naši kluci hráli bojovně a dobře, v jednom případě zachránila hosty branková tyč. Holičtí ale mohli také skórovat, takže o přestávce byl nerozhodný stav utkání, myslím, spravedlivý. Druhý poločas byl o bojovnosti a větší chuti zvítězit. Hosté si stěžovali na rozhodčí, to je vždy otázka různých pohledů na věci, ale hráči se mají plně soustředit na hru a nerozptylovat se. Na opak dopláceli a doplatili. Abych byl spravedlivý, průběhu utkání by odpovídala plichta, ale byli jsme šťastnější," cítil Václav Répal.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

FC Kralice na Hané – 1. HFK Olomouc B 1:0 (0:0)

Branka: 63. Lehký. Rozhodčí: Chládek – Motlíček, Válek. ŽK: Valtr, Urbánek – Boček, Krumpolc, Jíša, Vykydal, Štěpánek. Diváků: 110.

FC Kralice na Hané: Urbánek – Trnavský, Martinka, Neoral, Chvojka – Valtr, Kocourek, Vybíhal (86. Jamrich), Vitásek – Lehký (90. Martinec), Cibulka. Trenér: Petr Gottwald.

1. HFK Olomouc B: Pavelka – Krumpolc, Jíša, Vykydal, Štěpánek – Boček, Sedláček, Vlažkovský (63. Horník), Grézl – Kucharčuk (82. Drmola), Pezzotti. Trenér: Vlastimil Palička.