Ve 4. minutě utkání zahrával domácí Cibulka přímý kop a míč po teči hráče v obranné zdi zamířil těsně vedle levé tyče želatovické branky. Naproti vyrazil Krejčí Jemelkovu bombu na rohový kop, ale v když probíhala 10. minuta střetnutí, trefil Zehnálek z dvaceti metrů přízemní střelou pravou tyč kralické branky a od ní se míč odrazil do boční sítě těsně vedle tyče levé.

Po dalších dvou minutách už prohrávali Kraličtí 0:2, před brankou Krejčího létal míč chvíli různými směry a šťastný střelec Jemelka stál v nejdůležitějším okamžiku na nejsprávnějším místě. Ve 28. minutě nevyšla prohrávajícímu celku slibná šance, když Valtr podal míč Petrželovi a jeho střela těsně minula bránu.

Sedm minut před přestávkou hrál obránce hostí ve velkém obdélníku před brankou Želatovic rukou, hosté proti penaltě moc protestovali, ale dva rozhodčí viděli dobře. Na značku pro pokutový kop si postavil míč Cibulka a snížil na 1:2.

Vyrovnávací gól měl na své hlavě už dvě minuty po přestávce kapitán domácího celku Lehký po Cibulkově přesném centru, ale míč prolétl těsně nad břevnem.

Smolné kralické sobotní odpoledne pak ještě podtrhl Cibulka, když do téhož břevna poslal střelu hlavou. Kralickou branku pak uchránilo štěstí po brejku hostí a Matušíkově střele z levé strany. V samém závěru zápasu však hostům jejich poslední brejk zásluhou Dlouhého přece jen vyšel.

„Pustili jsme soupeře do dvou rychlých gólů," viděl moc nerad asistent kralického trenéra Ivo Gottwald.

„Potom jsme dobývali jeho branku, ale střelecky se nám vůbec nedařilo. Koncovka byla jakoby zakletá, tyčka, pak i břevno. Hostům naopak tyčka k dosažení branky pomohla. Myslím, že jsme měli kopat ještě i druhou penaltu, byl to remízový zápas. V závěru jsme už vše vsadili vyloženě na útok. Dva brejky Želatovickým nevyšly, ale třetí už ano," měl dobře spočítáno Ivo Gottwald.

„Prvních dvacet minut střetnutí, to byl z naší strany excelentní výkon," hodnotil po ukončeném duelu spokojený trenér žálátovického týmu Pavel Hošek.

„Řekli jsme si jasně, že budeme hrát ze zajištěné obrany po lajnách a hlídat Petrželu. Rychle jsme se dostali do dvougólového vedení, ale pak přišel nečekaný a zbytečný útlum. Dostali jsme gól z penalty, každý to viděl jinak, rozhodující byl pohled rozhodčího. Nabádal jsem kluky o přestávce k opatrnosti s tím, že Kraličtí to rozhodně ještě nepovažují za prohrané. To se potvrdilo. Dali jsme tři góly a zvítězili, ale naše hra se nevyvíjela podle mých představ, byla taková kostrbatá," viděl i zápory trenér Hošek.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

FC Kralice na Hané – FC Želatovice 1:3 (1:2)

Branky: 38. Cibulka z penalty – 10. Zehnálek, 12. Jemelka, 90. Dlouhý. Rozhodčí: Juřátek – Krobot, Samek. – ŽK: Nečas, Krejčí – Čtvrtníček, Jemelka. Diváků: 90.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Valtr, Répal, Martinka, Neoral – Vitásek (46. Vybíhal), Nečas, Pořízka, Cibulka – Lehký, Petržela (62. Dostál). Trenér: Petr Gottwald.

FC Želatovice: Bělík – Koplík, Dostál, Čtvrtníček, Zehnálek – Fabián (89. Mackovík), Němec, Calábek, Matušík – Jemelka, Dlouhý. Trenér: Pavel Hošek.