V průběhu první čtvrthodiny se hrálo nahoru – dolů, ale bez gólových šancí na obou stranách. První vzrušení přinesl centr domácího Nečase z pravé strany a skluz jeho spoluhráče Dostále, ale i gólmana Běhalíka k míči. Nic víc podstatného se ale neudálo, naopak, naproti prolétl míč po přímém kopu Novotného těsně okolo pravé šibenice Števulovy branky do zmezí a za chvíli dostal Pagáč u hranice velkého vápna čas k ideální přípravě míče k noze a střelou k pravé brankové tyči překonal Števulu na 0:1.

Jeho protějšek Běhalík pak úspěšně zapracoval u břevna své svatyně po rohovém kopu, ale když se už téměř naplňovala první půlhodina střetnutí, využil Valtr nákopu Martinky do prostoru velkého obdélníku a srovnal na 1:1. Po dalších dvou minutách se dopustil hostující gólman školácké chyby, po opuštění své branky s míčem v rukou jej před výkopem doslova nabídl Dostálovi a ten jej poslal za jeho záda do sítě…

Zdroj: KFS Olomouc

Po změně stran měli víc ze hry opět fotbalisté v domácích dresech, ale gólové příležitosti chyběly. V 73. minutě Neoral těsně přestřelil hněvotínskou branku, po autovém vhazování byl naproti Pagáč poblíž pravé tyče domácí branky v dobré střelecké možnosti, ale neuspěl. Když potom Běhalíkovi nedělalo potíže zlikvidovat slabou Dostálovu střelu z nadějné parkety, platil poločasový stav utkání až do závěrečného hvizdu arbitra utkání.

„Bodovat jsme si dnes nezasloužili," přiznal po ukončeném střetnutí trenér FC Hněvotín Ivo Lošťák. „Naši hráči realizovali to, na co jsme se připravovali, jen v první čtvrthodině duelu a Kraličtí uspěli tím, že dali do hry daleko víc srdíčka. Prohráli jsme také z důvodu hrubé chyby našeho brankáře…" viděl hněvotínský kouč.

„Zvítězila nejen bojovnost, ale i kvalita," líbilo se po utkání trenérovi kralických fotbalistů Ivu Gottwaldovi. „Naši fotbalisté dnes hráli konečně tak, jak se na domácí půdě hrát má. Líbila se mně naše přímočarost, nasazení po celých devadesát minut a hlad po vítězství. Po řadě domácích neúspěchů jsme konečně plně bodovali, předzápasové taktické pokyny hráči respektovali a plnili," ocenil trenér Ivo Gottwald.

FC Kralice na Hané – FC Hněvotín 2:1 (2:1)

Branky: 28. Valtr, 30. Dostál – 16. Pagáč. Rozhodčí: Polanský – Hodáň, Bartůněk. ŽK: Dostál – Novák, Novotný. Diváků: 100.

FC Kralice na Hané: Števula – Troneček, Répal, Dočkal, Martinka – Nečas, Hlačík, Neoral, Valtr – Dostál (90. Petržela), Lehký. Trenér: Ivo Gottwald.

FC Hněvotín: Běhalík – Lakomý (46. Dokoupil), Láner, Schinneck, Novák – Masařík (72. Šenkyřík), Šulc, Kryl, D. Lošťák – Novotný, Pagáč (85. Urbánek). Trenér: Ivo Lošťák.

Autor: Vlastimil Kadlec