První poločas se vyznačoval opatrnou hrou obou soupeřů.

Když začínala třetí desetiminutovka, zahrával kralický Petrásek z levé strany hřiště z větší vzdálenosti přímý kop. Míč před pravou brankovou tyčí gólmanu Vinklárkovi nečekaně poskočil a skončil v síti za jeho zády.

Další střelecké příležitosti měli z domácích hráčů ve 35. minutě Lehký a po něm ještě i Dočkal, ale vedení domácích zůstávalo jednogólové.

Těsně před přestávkou se ocitl ve vyložené gólové šanci hostující Klvaňa, ale vyrovnáním na 1:1 doslova pohrdl.

Po přestávce to dlouho vypadalo tak, že se diváci dalšího gólu už nedočkají. V 51. minutě poslal Jamrich před branku hostí kvalitně centrovaný přímý kop, ale hlavička jeho spoluhráče mířila nad brankové břevno.

Naproti pak vyřešil úspěšně Bartošíkův přímý kop v 63. minutě utkání brankář Krejčí.

Pokus domácího Kopečného o úspěšnou střelu z dálky zůstal potom jen pokusem a Cibulkovu nebezpečnou střelu z levé strany vykopl u pravé tyče své branky Vinklárek na rohový kop.

V 81. minutě ale vše zachránili dva domácí hráči. Petrásek poslal z pravé strany centr, míč směřoval chytře za obránce hostujícího týmu a Kopečný trefil na 2:0.

Nebylo to vše, Lehký stačil ještě složit úspěšně svůj reparát. V 88. minutě šel totiž znovu sám s míčem proti brankáři Vinklárkovi, tentokrát už ale zvolil účelnou kličku a uzavřel skóre zápasu třetím kralickým gólem.

„Viděli jsme vyrovnané utkání, které rozhodly, řekl bych, dvě chvíle z prvního poločasu," viděl vše trenér hostujícího mužstva Ladislav Stratil.

„Ta první, to se jednalo o ten přímý kop ze kterého jsme dostali lacinou branku, a tou druhou chvílí, to byla ta naše neproměněná střelecká tutovka v závěru první pětačtyřiceti­minutovky. Myslím si, že kdybychom šli do druhé půle utkání za nerozhodného stavu, neprohráli bychom. Když jsme v závěru střetnutí hru otevřeli se snahou srovnat na 1:1 alespoň, jak se říká, v hodině dvanácté, dostali jsme ještě další góly. Měli jsme místy i herní převahu, a tak je naše prohra nezaslouženě vysoká. Pochválit bych chtěl hru našeho útočníka Jana Hostašu. Nebylo to z naší strany špatné, ale chybí nám i štěstíčko," litoval trenér Stratil.

„Věděli jsme že hosté přijedou na naše hřiště bojovat se snahou přispět k odpoutání se od chvostu tabulky. Zpočátku nám dělalo potíže preferovat svou hru po zemi, po stranách, technicky a jednoduše. Vybrali jsme si i některá ta okénka v obraně, ale soupeř nás za ně, naštěstí, nepotrestal. Dlouho nám trvalo, než jsme dali pojišťující druhý gól, jsem rád, že jsme na to nedoplatili. Za obdivuhodný výkon, fyzickou sílu, bojovnost i nasazení bych dnes pochválil zejména Jendu Petráska. Za týden pojedeme do Hněvotína a o následující středě pak budeme hrát odložený domácí zápas s Oskavou. Jsem rád, že po podzimu s horším začátkem a lepším závěrem pokračujeme úspěšně i na jaře, věřím i v další bodové přísuny," netajil svou spokojenost trenér Gottwald.

FC KRALICE NA HANÉ – FKN OPATOVICE VŠECHOVICE 3:0 (1:0)

Branky: 21. Petrásek, 81. Kopečný, 88. Lehký. Rozhodčí: Straka – Válek, Slota. ŽK: Dočkal – Bartošík, Vinklárek. Diváků: 160.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Valtr (45. Kopečný), Neoral, Martinka, Jamrich – Petrásek, Nečas, Dočkal, Vybíhal (81. Chvojka) – Lehký, Cibulka (72. Bošek). Trenér: Petr Gottwald.

FKN Opatovice Všechovice: Vinklárek – Stratil, Bartošík, Pala, Bernard – Šigut (88. Petr Strnadel), Novotný, Rolinc, Miroslav Strnadel – Hostaša, Klvaňa. Trenér: Ladislav Stratil.

Vlastimil Kadlec