Čtyři minuty po začátku střetnutí nevyužil kralický Z. Petržela možnosti otevřít skóre zápasu a tak to učinili v páté minutě utkání Přerovští zásluhou Koutného. Potom se hrál až do přestávky pro diváky převážně málo zajímavý fotbal, chyběly zejména přitažlivé situace před brankami. Kterého z diváků obdařila příroda darem bohatější představivosti, mohl připustit, že skórovat mohli v průběhu první pětačtyřicetiminutovky ještě hostující Gřešák i Kašpárek když nedokázal přehodit vyběhnuvšího Kofroně, a případně i domácí Valtr či Z. Petržela, který chtěl moc střílet bez přípravy i když na zpracování míče čas byl.

Přerované udeřili nejen brzy po začátku utkání, ale podruhé i za chvíli po návratu na hřiště ze šatny. Čechák zahrál rohový kop a Pola zvýšil hlavou jejich vedení na dvougólové. To už bylo příliš a tak se konečně začali Kraličtí na trávníku zviditelňovat víc. Nadějnou se zdála akce trojice Trnavský – Poláček – R. Petržela, ale finální přihrávku zastavila dvojice na levé straně obrany hostí, Zatloukal – Hrabal. Když přišel na hřiště střídající Vybíhal, vytrvale tahal útočné akce po pravé straně a trpělivě posílal centry před přerovskou branku. Marně, chyběly chyby přerovských zadáků, nebo úspěšná koncovka kralických střelců.

Na druhé straně hřiště řešil gólman Kofroň pod břevnem své branky nebezpečnou situaci po přímém kopu Bernarda a teprve potom svitla domácím jiskřička naděje. Šest minut po příchodu na hrací plochu snížil Lehký na 1:2 a po necelých dvou minutách dokázal připojit ještě svůj další gól a bylo srovnáno. Kralické mužstvo, jakoby polito živou vodou, začalo usilovat ještě o vítězný gól a daleko k němu nemělo. Po Růžičkově centrovaném přímém kopu a zmatku v malém vápně hostí zachránila Přerovany pravá tyč jejich branky, po dalším centru Vybíhala pak spálil možnost R. Petržela a nevyšla mu ani střela po centru spasitele Lehkého, protože měl přerovský brankář Bělík své nohy zrovna na nejsprávnějším místě…

„Je mně to už trapné začínat hodnocení průběhu skončeného utkání vždy stejně, ale znovu musím. Začátky zápasů máme tradičně mizerné a dnes trvala ta bída hodně dlouho,“ zlobil se kralický kouč František Jura, “my začneme vždy hrát až nám teče do bot. Oni hráli jednoduše, nakopávali míče po pravé straně a my ji naivně otvírali. Dostali jsme brzy gól, byli jsme dole a nemáme lídra, který by kolektiv zvedl. Ale když dali Přerovští druhý gól, přestali hrát, to tak bývá. Když jsme začali hrát po zemi, dostávali jsme se před branku hostí častěji. Vyšel můj risk, že jsem střídal naše hráče hodně brzy a že jsme začali útočit ve čtyřech. Nu a Lehký zazářil a svou aktivitou nás zachránil,“ ocenil svého svěřence jeho kouč.

Za Přerovany hovořil po utkání asistent trenéra Pavla Korala, Jan Bednář. „Přijeli jsme do Kralic pro bod a máme jej. Po této stránce jsme tedy spokojeni, ale mohli jsme mít tři. Kdyby dal Koutný na 0:3, což mohl… o kdyby ale fotbal nikdy není. Nakonec jsme mohli i prohrát, poslední pětiminutovka byla pro nás utrpením. Vidím to tedy tak, že si domácí tu remízu zasloužili. Hrají dobře, viděli jsme je před týdnem v Kozlovicích, mají zkušené hráče, my naopak tým mladý.“

VLASTIMIL KADLEC

FC Kralice na Hané – 1. FC Přerov 2:2 (0:1)

Branky: 5. Koutný, 49. Pola – 81. a 83. Lehký. Rozhodčí: Křepský – Boháč, Dobisch. ŽK: Z. Petržela, Poláček, Kocourek, Lehký – Hrabal, Pola. Diváků: 220.
FC Kralice na Hané: Kofroň – Trnavský, Kocourek, Ohlídal (75. Lehký), Liška – R. Petržela, Růžička, Homola, Valtr (60. Pořízka) – Poláček, Z. Petržela (60. Vybíhal). Trenér: František Jura.
1. FC Přerov: Bělík – Mrázek, Hýbner, Hrabal, Zatloukal – Gřešák (69. Machač), Bernard, Pola, Čechák (75. Matyáš) – Kašpárek, Koutný (88. Zselezo). Trenér: Pavel Koral.