Už jste řekl, že jste měl před sezónou cíle poněkud vyšší…

Velmi těsně nám uniklo přání nastřádat padesátku bodů, umístit se v konečné tabulce do 5. místa a v domácím prostředí zůstat neporaženi. Ale i tak jsme na tom dobře, za divizní Konicí druzí na Prostějovsku. Mimochodem, moc přeji fotbalistům TJ Sokol Určice úspěšný závěr s udržením v krajském přeboru, a také jejich kvalitnímu trenérovi Svatopluku Kovářovi, jehož práci vysoce hodnotím a uznávám. Prostějovsko tak má i nadále v nejvyšší krajské soutěži alespoň ty dva zástupce a vzájemné derby je vždy středem výrazné pozornosti. Ale vraťme se do Kralic.

V kvalitní zimní přípravě se soustředěním načerpali naši hráči tolik sil, že je pak na hřišti žádný ze soupeřů fyzicky nepřekonával. Naopak, v závěrech všech zápasů jsme měli v převahu. Letošní jaro začalo velmi úspěšně sérií devíti zápasu bez prohry, bylo to sedm vítězství a dvě remízy. A to jsme vyhráli i v Mohelnici 1:0 a v Kozlovicích 2:1! Úspěšná byla i bezgólová remíza v Dolanech a nadchlo vysoké domácí vítězství 5:1 nad Želatovicemi. Některá utkání se také nepovedla, ale to je běžné.

Mrzí mne, že jsme doma podlehli 0:1 Jeseníku když jsme zahodili penaltu a za chvíli naopak inkasovali a posléze pak i zbytečná domácí prohra s 1.HFK Olomouc B 1:2. V obou těchto duelech jsme měli na vítězství. Dopláceli jsme na matnější výkony v průběhu prvních poločasů, to je taková naše dlouhodobá slabina.

Přesto je kralický fotbal úspěšný. Kteří hráči bojovali? close Trenér František Jura zoom_in

V brance působili Zdeněk Kofroň a Michal Kaštil, Michal se před sezónou zranil a Zdeněk se dostal do tak vynikající formy, že ho pak do branky dlouho nepustil. Je raritou, že oba jsou dobře použitelní, v případě potřeby, i do pole. V obraně to byli Michal Trnavský, Petr Ohlídal, Jan Dočkal, Marek Liška, Stanislav Šmíd a Martin Neoral, v záloze Ondřej Dostál, Pavel Růžička, Leoš Pazdera, Pavel Valtr, Jakub Kratina, Svatopluk Bukovec, později uzdravený Matěj Vybíhal a někdy Roman Petržela, který hrával i v útoku se Zdeňkem Petrželou, Jaroslavem Lehkým a Petrem Brossem. Příležitost dostali i dorostenci Daniel Huňka a Pavel Rohovský.

Zásluhy patří jistě také dalším lidem od kralické kopané.

Samozřejmě. Kralický FC vede Jan Kubalák, manažerem klubu je Ladislav Dudík, sekretářem Jiří Svozil. Duší klubu je hospodářka i ekonomka paní Bartošová, o hřiště se stará už dlouhá léta Josef Baroš. Osobností, bez které by se kralický fotbal neobešel je místní podnikatel Václav Répal i další lidé. Vedoucím mužstva je můj bratranec Jan Jura, masérem Radek Kuchař. V Kralicích na Hané se pracuje s dobrou fotbalovou koncepcí, výsledkem je také první místo kralického B-mužstva ve III. třídě Okresního fotbalového svazu Prostějov a jeho postup do okresního přeboru.

Přepokládám, že jako trenér u mužstva zůstáváte…?

S vedením klubu jsme domluveni, že smlouvu nebudeme nějak specifikovat, mám to na dobu neurčitou, dokud nám bude spolupráce oboustranně vyhovovat. Stavíme na vzájemné důvěře.

Bude hrát A-mužstvo FC Kralice na Hané v příští sezóně ve stejném složení?

Myslím, že budu muset některé ze stěžejních hráčů postrádat, hráli jsme solidní fotbal a o naše hráče je zájem. Asi dvěma nebo třem umožníme zkoušení ve vyšších soutěžích. Vidím to zatím na Zábřeh nebo Uničov s Dočkalem, a na Vyškov s Kofroněm. Oba nás na jaře táhli, bude se samozřejmě jednat o oslabení našeho týmu.

Do naší letní přípravy se zapojí hoši které jsem vedl v 1.SK Prostějov, Tomáš Matula který už rok hostoval v divizních Boskovicích, dále Jiří Homola, ten hrál nyní v Hněvotíně a zařadíme jednoho nebo dva naše odchovance, dorostence. Harmonogram letní přípravy mám sestavený, věřím, že účast hráčů bude vysoká.

V příští nejvyšší krajské soutěži budeme chtít usilovat o moderní fotbalový projev, domácí neporazitelnost a dosažení podzimních šestadvaceti bodů. Ale pozor, krajský přebor bude nyní soutěží velmi těžkou, z divize sestoupily Hranice na Moravě a Velké Losiny, postoupily celky Lipníku nad Bečvou a Oskavy. Slyším, že Oskava hraje velmi dobrý fotbal. Bude hodně záležet na prvních zápasech, jak se chytneme…

VLASTIMIL KADLEC