Po všech stránkách vylepšili zabezpečení oddílu a to se promítlo jak do výsledků mládeže, tak i mužů. Ti v krajském přeboru neměli obvyklé potíže se záchranou a pohybovali se v klidném středu tabulky.

„Za dobu mého letitého působení v klubu jsme dosáhli nejlepšího umístění, takže panuje umírněná spokojenost. K té maximální ještě něco chybí, ale zdravé jádro mužstva na sobě po celý rok tvrdě pracovalo, plnilo mé pokyny a za poctivý přístup se dočkalo zasloužené odměny,“ otevřel hodnocení trenér FC Zdeněk Chytka.

Sám pozitivně pociťoval příznivější podmínky k práci než v minulosti. „Hodně prospělo posílení funkcionářského týmu, oddíl se podařilo z většiny hledisek lépe zajistit. Včetně hřiště, které se díky Janu Barošovi po delším čase znovu blíží pověstné kvalitě z minulého století,“ chválil Chytka.

Se slovní odměnou svých hráčských svěřenců to ovšem nijak nepřeháněl. „Naše výkony a tím i výsledky se stále pohybují ve vlnách. Pravidelně se opakuje, že na výborné období navážeme krizí a tak pořád dokola. Důvody? Vidím hlavně jeden: sebeuspokojení. Kluci po sérii vítězství vždycky začnou být moc namistrovaní, nosy jim jdou nahoru a soupeři je pak logicky srazí zpět dolů. Tohle bychom se do budoucna měli odnaučit,“ nabádá zkušený kormidelník.

V součtu považuje osmou pozici v KP za odpovídající. „Tohle umístění věrně vypovídá o našich současných možnostech. K ještě lepšímu postavení chyběl například širší kádr, protože soutěž jsme odtáhli v dost nízkém počtu fotbalistů. A právě těch jedenáct stabilních borců, jež dovedli sezonu až do zdárného konce, bych chtěl nejvíc vyzvednout,“ zdůraznil Chytka.

Do stěžejní osy kolektivu zařadil brankáře Kofroně, obránce Ohlídala s Havlíčkem, záložníka Růžičku a útočný tandem Z. Petržela – Bukovec. „Zatímco na podzim jsme se mohli spolehnout především na pevnou defenzivu, v jarní části se přidala i mnohem produktivnější ofenzivní fáze. Nejvíce se o to zasloužili Zdeněk Petržela s mladým Bukovcem, kteří se perfektně doplňovali a my tak stříleli dříve nevídané množství gólů,“ analyzoval Chytka.

Mrzel ho naopak přístup některých jiných plejerů. „Určití jednotlivci odmítali plnit to, co pro ostatní členy mančaftu nebyl problém. Jmenovat nebudu, oni ti kluci sami dobře vědí, koho mám na mysli,“ odtušil lodivod FC. „Když však pominu tyhle jedince, tak zbytek týmu vytvořil super partu. Kralice byly tímhle vždy známé a pořád to zde funguje, což nám hodně pomáhá. Kluci spolu drží i mimo hřiště,“ přiblížil Chytka.

Už za týden odstartuje se svým celkem letní přípravu na další soutěžní ročník 2007/08. „U mužstva zůstávám a doufám, že se nám jej povede udržet pohromadě. O několik hráčů je totiž velký zájem a hrozí jejich odchod. Naopak zpátky k nám se vrací útočník Lehký z Tovačova a přivést chceme ještě aspoň jednu nebo dvě další posily. Uvidíme, v každém případě do příští sezony půjdeme s cílem minimálně zopakovat výsledek z té letošní,“ zakončil Chytka.