Kralice – Jeseník 0:1 (0:0)

Branka: 92. Pavelka. Diváků: 100.

Sestava Kralic: Kofroň – Liška, Havlíček, Ohlídal, R. Petržela – Valtr (70. Pejřimovský), Růžička, Pavlinský, Coufal – Z. Petržela, Lehký (82. Dostál). Trenér: Zdeněk Chytka.

Stejně jako v předchozím utkání s Přerovem domácí celek doplatil na promarnění celé řady vyložených šancí. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a z tlaku si vypracovali tři tutovky. Dvě však zahodil Zdeněk Petržela a třetí Pavlinský, když ve 28. minutě po faulu na Valtra neproměnil penaltu. To nás srazilo na delší čas dolů,“ popisoval lodivod FC Zdeněk Chytka.

Jeho svěřenci se v bitvě proti sokovi z nejvyšších pater tabulky herně znovu vzpamatovali až během druhé půle. „Postupně jsme opět našli půdu pod nohama, jenže dát gól nám prostě nebylo souzeno. Naopak v nastaveném čase rozhodčí nepískl jasný faul Pavelky na Pejřimovského, čehož vyhlášený kanonýr využil ke skórování a my tak hodně blbě prohráli,“ lamentoval Chytka.

Za předvedený výkon svůj tým pochválil – až na jedinou klíčovou výjimku. „Jde samozřejmě o zakončení. Zatímco v úvodu sezony nám to tam padalo, v poslední době jsme se střelecky zasekli a doplácíme na to. Jakmile střeleckou mušku najdeme, bude zase všechno v pořádku.“