Kraličtí na tom byli po odehraných devíti zápasech poněkud lépe, s deseti body jim patřila desátá příčka žebříčku. Také chtěli získat tři body a držet kontakt s týmy z první poloviny tabulky.

Hněvotíní se pustil do boje s plným zaujetím. Domácí ale začali brzy odpovídal podobnými aktivitami, nátlak jim přinesl sérii rohových kopů, k ničemu podstatnému však nevedly. Hosté využívali možností zakládat rychlé protiútoky a domácí zadáci museli přesvědčovat o svém plném soustředění.

Ve 22. minutě vystartoval středem hřiště za míčem Veselský, ale domácí brankář Urbánek vyběhl ze své branky až před hranici velkého vápna a odkopem situaci, z pohledu Kralických, zachránil. Míče se zmocnil Dočkal, proběhl s ním po levé straně hřiště až do blízkosti hněvotínské branky a po jeho přízemní střele skončil míč za Běhalíkovými zády.

Když začala být první půlhodina střetnutí historií, viděl Chabičovský žlutou kartu, míč si postavil k centrovanému přímému kopu Chvojka, našel Cibulkovu hlavu a Kraličtí vedli 2:0. Zásluhou Lehkého pak svítilo od 36. minuty na tabuli už 3:0 a kdo by nebral zápas jako rozhodnutý…?

Kawij pak poslal ke kralické brance bombu z větší vzdálenosti a míč těsně minul levý vinkl. Brankář Urbánek ale směr letu míče kontroloval. Pět minut před přestávkou byla k vidění parádní akce hostující dvojice Novák – Zapletal a domácí už vedli pouze o dvě branky. Za chvíli měl možnost skórovat ještě i Novák. Z bezprostřední blízkosti ale nastřelil jen Urbánkovo tělo a hosté mohli zahrávat pouze rohový kop.

Po změně stran šli hosté do boje s další chutí a snahou po dosažení kontaktního gólu. Křižan s vhozením míče od postranní čáry znovu do hry neotálel, kraličtí obránci ještě nebyli ve střehu, ale Veselský nasměroval střelu jen těsně vedle pravé tyče domácí branky do zámezí.

Kraličtí fotbalisté chodili jen do brejků. V 56. minutě trefil Křižan břevno kralické branky a hosté i nadále přesvědčovali, že utkání ještě neprohráli. Když začínala poslední půlhodina zápasu, zahrál Kocourek před domácí brankou rukou a Láner dal z penalty na 3:2.

Naproti střílel Dočkal hlavou po Petráskově centrovaném přímém kopu nad břevno hněvotínské branky a v 69. minutě nastřelil Novák pravou tyč Urbánkovy svatyně. Za minutu pak oprášil Petrásek svým gólem na 4:2 starou a často platnou pravdu, nedáš – dostaneš.

Na začátku poslední čtvrthodiny pak dostali hosté výhodu pokutového kopu podruhé, byla zřejmě přísná, faulovat měl Martinka. Láner střelecky opět uspěl, ale na stavu 4:3 se pak už do konce duelu nic nezměnilo.

„Bylo to utkání které mělo náboj i šťávu," líbilo se asistentovi kralického trenéra Zdeňku Halenkovi.

„Nevím, jestli nás Hněvotínští zpočátku podcenili, nebo zda jsme hráli tak dobře, ale vedli jsme nevídaně o tři góly. Ve druhé části hry to pak už bylo z naší strany víceméně bránění a po dvou penaltách strach o výsledek. Ale důležité tři body jsme nakonec uhráli. Je to také ještě dárek prezidentovi klubu a vedoucímu mužstva Václavu Répalovi k jmeninám! Líbil se nám výkon Dočkala, který se k nám po delší době opět vrátil a vidíme také, po některých problémech, postupné zlepšování výkonů ze strany brankáře Urbánka. Dnes nás držel, žádný z těch tří gólů odvrátit nemohl. Výhrou jsme potěšili jistě také trenéra Petra Gottwalda, který ještě jezdí o víkendech hrát fotbal do Rakouska. Na všem podstatném se ale domlouváme," řekl ještě Zdeněk Halenka.

Vlastimil Kadlec