Hra Kralic se totálně rozpadla a domácí krutě trestali dalšími třemi zásahy.

V tabulce se díky tomu posunuli na třetí místo, právě za Kralice, které sesadily z čela Hranice.

„Byli jsme pro domácí příjemným soupeřem. Alespoň od 50. minuty. První tři góly jsme si dali sami, aniž by se na ně Určice nadřely. Takže jsme je prakticky dostaly po hry, poté co jsme vedli 1:0,“ uvědomoval si trenér Kralic Roman Popelka.

„Pak už jsme působili spíše trapným dojmem. Ten konec už bych ani nechtěl hodnotit. Dneska není koho z mužstva hodnotit. Naše hra se po tom třetím gólu zhroutila jak domeček z karet,“ narážel na trefu Přemysla Mlčocha z 67. minuty, která definitivně pohřbila naděje hostí.

Úvod zápasu přitom takovému průběhu vůbec nenasvědčoval. Domácí sice začali hodně aktivně, v 10. minutě je ale zchladil gólovou střelou z dobrých třiceti metrů záložník Kralic Otakar Cetkovský.

Určice si na první trefu počkaly do 21. minuty. Stoper hostů Trnavský chtěl hlavou přihrát brankáři Winklerovi, špatně se ale domluvili, čehož využil k jednoduchému skórování Michal Trajer.

O šest minut později mohli jít domácí do vedení, hlavičku Vodáka kryl dobrým zákrokem brankár Winkler.

„První poločas byl velmi slušný z obou stran. Kralice daly krásnou branku, my se na naši úvodní hodně nadřeli. Několik gólovek jsme neproměnili, nakonec jsme dali gól po soupeřově hrubé chybě, což nám hodně pomohlo,“ uznal trenér Určic Evžen Kučera.

Jestliže v prvním poločase ještě držely Kraličtí nasazené tempo, ve druhé půlce už nestíhali. Hned po začátku se sice dostali do velké příležitosti, jenže z jejich pohledu to byla poslední kloudná akce dne.

V 54. minutě totiž zužitkoval Trajer ideální centr Coufala a rozpoutal na hřišti určickou exhibici, které Kralice jen staticky přihlížely.

Třetí trefu domácích zařídil Mlčoch, čtvrtou v 72. Rec a pátou pět minut před koncem Vaněk.

„Ve druhém poločase, až na jednu šanci Kralic v úvodu, jsme to zvládli výborně a zahráli jsme na krajský přebor na velice dobré úrovni. Byli jsme lepší a kdyby ten zápas skončil více než 5:1, tak by se nikdo nemohl divit,“ připomněl Kučera, že další gólovky ještě jeho svěřenci nedotáhli do konce.

Kolaps Kralic jej překvapil, stejně jako všechny ostatní přítomné.

„Vypadalo to, jako by odešli fyzicky. Ale já si myslím, že to bylo spíše psychické. Když dostanete na 2:1, na 3:1, tak už se ten konec zápasu hrozně těžko dohrává. Byli v euforii, své zápasy vyhrávali tím, že bojovali a dřeli do poslední minuty. A když najednou prohráváte 3:1, tak to opravdu máte těžké,“ přemítal Kučera.

Jeho protějšek Popelka pochopitelně jen těžce hledal slova. I když si uvědomoval, že ve fotbale je často lepší prohrát takový zápas, než vyrovnaný brankou v 90. minutě.

„Třeba jo, uvidíme, co přinesou další zápasy. Doteď jsme měli sérii neporazitelnosti, třeba přijde nějaká šňůra bez výhry. Ale já doufám, že ne, že se nám to podaří zvednout a v dalším zápase získáme body,“ doplnil bojovně.

TJ Sokol Určice – FC Kralice na Hané 5:1 (1:1)

Branky: 21. a 54. Trajer, 67. Mlčoch, 72. Rec, 86. Vaněk – 10. Cetkovský. Rozhodčí: Slabý – Vičar, Vedral. ŽK: Coufal, Trajer – Cetkovský, Skoupil, Vybíhal. Diváků: 400.

Určice: Nejezchleb – Coufal, Peka, Skopalík, Mlčoch – Bokůvka (65. Rec), Cibulka, Vaněk – Vodák, Trajer (79. Hochman), Kiška. Trenér: Evžen Kučera.

Kralice: Winkler – O. Petržela, Trnavský, Skoupil, Smýkal (64. Losman) – Valtr, Růžička, Cetkovský, Neoral (59. Lisický), Vybíhal – Z. Petržela (46. Bross). Trenér: Roman Popelka.