Do důležitého boje vstupovali oba soupeři s maximálním soustředěním a přesto překonali Kraličtí obranu Oskavy už ve třetí minutě hry. Kapitán domácího mužstva Růžička poslal míč z pravé strany z rohového kopu po zemi k hranici velkého vápna Z. Petrželovi a jeho bombu stačil gólman hostí Zorek pouze tečovat. Za chvíli střílel autor vedoucího gólu po přihrávce od Borovského z pravé strany prudce znovu, ale Zorek byl u levé tyče své branky úspěšnější.

Eilewa řádil, ale gól nedal

Na konci první desetiminutovky se ocitl Eilewa s míčem před Kofroněm a střelu zastavila tyč domácí branky. Za chvíli pak trefil Eilewa po přihrávce od Miky bombou břevno. Ani v té chvíli ještě neměli Kraličtí vybráno své štěstí v utkání zcela. Na jejich útočné akce odpovídali hosté rychlými protiútoky i nadále a bylo zřejmé, že se bude hrát kvalitní fotbal až do konce duelu. Když se hrálo půl hodiny, přihrál Hlaváček Večeřovi a ten srovnal stav utkání na 1:1. Po bombě Z. Petržely z dálky zasahoval Zorek nejistě, ale napodruhé utlumil míč do svých rukou už bezpečně.

Ve 37. minutě zasahoval Kofroň v poslední chvíli před Eilewou a pět minut před přestávkou zachránila Kofroně tyč jeho branky potřetí. Večeřa prošel suverénně po pravé straně a nastřelil ji z úhlu. V prvním poločase nedokázala kralická obrana patřičně reagovat na rychlé útočné akce Oskavy několikrát.

Tři údery po přestávce

O přestávce by si málokdo troufal vyslovit domněnku, že Kraličtí nakonec přesvědčivě zvítězí. Stalo se. Po rohovém kopu R. Petržely z levé strany dal Borovský v 56. minutě hlavou na 2:1 a po dalších třech minutách se Kraličtí objímali, potřetí po rohovém kopu, znovu. Centroval stejný hráč a úspěšným střelcem byl Dostál.

R. Petržela pak nepřekonal vyběhnuvšího gólmana Oskavy a dvacet minut před koncem zápasu prošel s míčem po levé straně Dostál a po jeho centru stanovil úspěšnou trefou Pořízka, po dvou minutách své působnosti na hřišti, konečný výsledek střetnutí. Zápas mohl skončit výsledkem, jaký nemá v kopané obdoby.

K doposud mnoha zahozeným vyloženým gólovým šancím přibyly i v poslední dvacetiminutovce četné další, a to na obou stranách. Neuspěli zejména kraličtí O. Petržela, Kocourek a Dostál, po jehož střele vykopl Hlaváček míč z brankové čáry, z hostujících fotbalistů to byl dvakrát Večeřa, ale i Fiegl a Neset.

Ohlasy trenérů

Velmi spokojený, jak jinak, byl po utkání kralický trenér František Jura.

„Dali jsme z nacvičeného signálu rychlý gól, avšak ten nás moc neuklidnil. V obraně měli hosté trochu problémy, ale rychle přecházeli agresivně do útoku, ve střední zóně nás přehrávali a před naší brankou nás velice ohrožovali. Měli jsme kopu štěstí, zachraňovaly nás tyče naší branky a v průběhu celého utkání mockrát i brankář Kofroň. Ve druhém poločase jsme to zlomili a nakonec zaslouženě vyhráli. Předváděli jsme krásnou a účelnou kopanou, řekl bych, že nejlepší podzimní. Přes některé problémy v naší obraně hrál výborný fotbal Trnavský,“ chválil kouč Jura.

„V prvním poločase jsme dostávali domácí často do úzkých,“ měl pravdu trenér Oskavy Květoslav Pospíšil, „ale trefili jsme třikrát tyče domácí branky a neproměnili jsme také další gólové šance. Stejně tak potom i ve druhé části hry a nakonec zápas vyzněl paradoxně jednoznačně pro kralický tým. Ve druhém poločase nás soupeř trestal za chyby brankáře i celé obranné řady, hrála často až naivně. Vítězství domácích je zasloužené. Musím ale pochválit naše mužstvo za první poločas. Zejména se mně líbili Mika i Večeřa, přestože spálil některé gólové tutovky. Chybělo nám dnes pro marodku pět hráčů základní sestavy a tak jsem měl z výsledku obavy. Ty se nakonec potvrdily.“

VLASTIMIL KADLEC

FC Kralice na Hané – TJ Jiskra Oskava 4:1 (1:1)

Branky: 3. Z. Petržela, 56. Borovský, 59. Dostál, 70. Pořízka – 30. Večeřa. Rozhodčí: Štětka – Svozil, Rýpar. ŽK: Z. Petržela – Novák, Eilewa, Hlaváček, Jurečka. Diváků: 310.
FC Kralice na Hané: Kofroň – Šmíd (58. Ondřej Petržela), Trnavský, Kocourek, Liška – Roman Petržela (68. Pořízka), Růžička, Poláček, Dostál – Borovský, Zdeněk Petržela (76. Matula). Trenér: František Jura.
TJ Jiskra Oskava: Zorek – Fiegl, Plachý, Novák, Bauer – Janíček, Hlaváček, Mika, Jurečka – Večeřa, Eilewa (56. Neset). Trenér: Květoslav Pospíšil.