Nástupce Františka Jury na trenérském postu a zároveň jeho asistent u divizního 1. FK Prostějov Roman Popelka se možná sám nestačil divit, když jeho svěřenci po zisku okresního poháru vlétli do krajského přeboru jako velká voda, vyhráli první čtyři zápasy a ocitli se na prvním místě. Jenže pak přišel pád, po dvou cenných remízách v Litovli a Zlatých Horách prohrály Kralice v Určicích 5:1 a zahájily tím sérii sedmi porážek v řadě. Do konce první části sezony už získaly jen čtyři body za remízu v Hněvotíně a překvapivou výhru 6:0 v Konici.

„Sezonu bych rozdělil na dvě části. V úvodu nebyla naše očekávání nijak velká, kádr jsme skládali na poslední chvíli i během sezony,“ vysvětluje Popelka.

„Začátek nám ale vyšel výborně a série výher nám dodávala klid. Jenže pak se to zvrhlo v opačnou sérii, kterou jsme nedokázali zastavit až do konce,“ lituje kouč. Jeho týmu patří po sedmnácti kolech dvanáctá příčka.

Trochu za očekáváním zůstal další návrat. Kralický dres znovu oblékl snajpr Zdeněk Petržela, pouhé dvě vstřelené branky ale pro tohoto hráče nejsou příliš lichotivou statistikou.

Co podle Popelky stálo za herní krizí kralického klubu? „Bylo to více společných jmenovatelů. Zásadní bylo, že začaly školy, spousta hráčů měla najednou jiné povinnosti než trénink. Ztráceli jsme herní jistotu a to se začalo projevovat.“

Jistotu, jestli bude v Kralicích pokračovat, ztratil i sám Popelka. Nahlas se hovoří o tom, že by jej u kormidla měl nahradit Zdeněk Chytka, který jako vedoucí týmu odkoučoval zápasy, u kterých hlavní kouč chyběl. „Je to otázka jednání. Musíme si to vyhodnotit, ale zatím bych se k tomu nerad vyjadřoval,“ doplňuje Roman Popelka. ⋌ (mad)

FC Kralice na Hané

Postavení po podzimu: 12.

Bilance (V – R – P): 5 – 3 – 9

Skóre: 25:30

Nejlepší střelci: Vybíhal, Cetkovský 4, Neoral, Valtr, Bukovec 3

Zajímavost: Trenér Popelka je zároveň asistentem u 1. FK Prostějov, několik zápasů tak odkoučoval Zdeněk Chytka.