Průběh prvního poločasu ale teoretické předpoklady zdaleka nenaplňoval, ze všech fotbalových hledisek koničtí fotbalisté kralický tým viditelně převyšovali.

Ve druhé části hry však předváděli domácí hráči zcela jinou hru.

Necelých sedm minut po zahájení utkání se zbavil konický Kryl kličkou Trnavského a po jeho přízemní střele se odrazil míč od levé tyče domácí branky zpět do hry.

Když začínala druhá čtvrthodina utkání, ocitl se ve střelecké šanci zleva i hostující Schön, ale Winkler předvedl velmi dobrý brankářský zákrok.

Útočné pokusy Kralických ztroskotávaly na pozorné hře konických zadáků, do gólových šancí se domácí fotbalisté nedostávali.

Také centrům před Kmecíkovu branku chyběl cit a tím i přesnost, ale stejně tak tomu bylo několikrát i na opačné straně hřiště.

Ve 26. minutě utkání dosáhli Koničtí gólu, ale asistent hlavního rozhodčího Krobot měl zdvižený praporek a po následující krátké konzultaci mezi ním a arbitrem Strakou platil verdikt, že předcházelo postavení mimo hru.

Kralické střely z kopaček Kratiny a Brosse Kmecík kryl, naproti nepřineslo Winklerovi moc práce zneškodnit Dvořákovu ránu z větší vzdálenosti. Za chvíli účinným zákrokem zneškodnil i prudký přízemní centr Novotného, směřující před jeho svatyni z levé strany.

Po dalších třech minutách zlikvidoval Winkler také jeho střelu, i když byla nebezpečně tečovaná.

Pět minut před přestávkou nevyšel přímý kop domácímu Růžičkovi a ve 41. minutě přihrál naproti Dvořák dobře Krylovi a ten otevřel skóre zápasu na 0:1.

Další konický střelecký pokus Škody zastavil včas Winkler a za zmínku stojí i následující kvalitní obranný zákrok hostujícího Řeháka před Valtrem. Závěr prvního poločasu „pozdravil“ kralické hřiště prudký liják a druhá část hry probíhala na mokrém trávníku.

Od 46. minuty hráli Kraličtí s dvěma střídajícími hráči a od 51. minuty i s třetím, protože se Zdeněk Petržela se už ve 48. minutě zranil tak, že ve hře pokračovat nemohl.

Prohrávající tým už hrál ale zcela jiný fotbal. V 56. minutě přihrál Roman Petržela nepokrytému Vybíhalovi a ten srovnal na 1:1.

Roman Petržela pak přihrál dobře i Valtrovi, který ale obloučkem přehodil nejen vyběhnuvšího Kmecíka, ale i břevno jeho branky.

Vítězný gól domácích vsítil v 68. minutě Neoral, úspěšně trefil k pravé tyči Kmecíkovy branky. Hosté ještě činili ve snaze neodejít poraženi maximum, ale marně.

V 76. minutě nevyužil dobré přihrávky konický Růžička a v samém závěru boje odebral míč konický gólman Kmecík Brossovi v jeho vyložené brankové šanci na hranici nečisté hry.

„Nemíním se vyjadřovat ke způsobu řízení tohoto duelu,“ zlobil se po utkání trenér konického týmu Svatopluk Kovář.

„Ale přece, nebyl nám uznán regulérní gól, měli jsme vést o přestávce vyšším rozdílem branek. Náš hráč, který sice v postavení mimo hru byl, do finální situace potom ale nezasáhl. Navrátil šel do akce z druhé vlny a vytvořil gólovou přihrávku regulérně. Byla nám též odepřena slibná standardní situace a bylo i víc rozhodnutí v náš neprospěch. Rozhodčí to pískali po svém a nervozita našich hráčů se pak odrážela i v množství udělených žlutých karet. Zápas jsme rozehráli dobře, v prvním poločase jsme kralovali, ale zahazovali jsme velmi nadějné střelecké příležitosti. Ve druhém jsme přestali hrát disciplinovaně a utkání jsme si prohráli sami. Ztratili jsme střed hřiště, který naopak Kraličtí po vystřídání některých hráčů ovládli.“

Kralický trenér Roman Popelka byl rád, že jeho svěřenci prohrávali o přestávce jen o jediný gól.

„Kdybychom hráli utkání krajského přeboru tak, jako dnes v prvním poločase, neměli bychom v soutěži co dělat. O přestávce jsme si řekli, že tak se špičkový krajský fotbal hrát nedá. U osobních soubojů jsme byli vždy pozdě, chyběla bojovnost. Střídání se vyplatila, Neoral zacelil díru ve středu zálohy, Roman Petržela uplatnil přehled. Naši hráči vnesli do hry co bylo třeba, myslím si však, že nerozhodný výsledek by byl spravedlivější. Máme ze dvou zápasů šest bodů, ale ani jedno z těch dvou vítězství se nerodilo snadno. Toho si musí být naši hráči vědomi a zůstávat i nadále na zemi.“

FC Kralice na Hané – Sokol Konice 2:1 (0:1)

Branky: 56. Vybíhal, 68. Neoral – 41. Kryl. Rozhodčí: Straka – Krobot, Boček. ŽK: Ondřej Petržela – Řehák, Navrátil, Dvořák, Schön, Kmecík. Diváků: 160.

FC Kralice na Hané: Winkler – Ondřej Petržela, Trnavský, Skoupil, Losman – Valtr, Růžička, Kratina (46. Zdeněk Petržela, 51. Roman Petržela), Vybíhal – Bross, Lehký (46. Neoral). Trenér: Roman Popelka.

Sokol Konice: Kmecík – Klobáska, Ullmann, Řehák, Růžička – Navrátil, Dvořák (74. Bílý), Škoda, Schön (80. Vydržel) – Novotný (74. Bednář), Kryl. Trenér: Svatopluk Kovář.

Vlastimil Kadlec