Domácí měli v úvodních dvaceti minutách čtyři vyložené šance po akcích agilního Kaďorka, ale jak Zezula, tak Jan Dohnal dvakrát neuspěli.

„Začátek byl z naší strany hodně nervózní, rozháraný. Kupili jsme jednu chybu za druhou a domácí měli několik vyložených šancí. My je ale přežili a to se soupeři zřejmě stalo osudným,“ líčil trenér Kralic Roman Popelka, který na lavičce tradičního účastníka krajského přeboru nahradil Františka Juru.

Popelkův tým se poprvé osmělil ve 28. minutě a hned z toho byla branka, když se po chybě obrany prosadil po rychlém brejku Bross, který ale vzápětí musel pro zranění vystřídat. „Od té doby jsme se dostali do hry a myslím si, že jsme byli lepším týmem,“ pokračoval Popelka.

Domácí Kozlovice sice mohli brzo srovnat, konkrétně útočník Zezula, jenž však nedoklouzal na střílený centr Kaďorka. Ještě před odchodem do kabin se skóre měnilo, ale na druhé straně. Další chybu v domácí defenzivě potrestal ve před poločasem Růžička po kombinaci s Valtrem a Kralice tak v poločase vedly 0:2.

Po přestávce museli domácí otevřít hru a ještě více útočit, což byla voda na mlýn pro soupeře a jeho rychlé brejky. Jeden takový využil v 58. minutě Zdeněk Petržela a bylo to už o tři branky.

Hosté následně zahodili ještě další trhák dokonce tří proti jednomu. Zanedlouho si však chuť spravili, když Valtr překonal počtvrté kozlovického gólmana Mánka. O korekci skóre se pokoušel v 77. minutě Martin Král, jenže jeho pokud z dvaceti metrů směřoval mimo tři tyče.

Kraličtí mohli domácím nasadit dokonce i rukavici v podobě pěti branek v jejich síti, ale Losmanův trestný koup vytáhl Mánek na roh.

„Zápas jsme začali aktivně s vysunutým presinkem, dostali se do stoprocentních šancí, ale nevyužili je. Hosté zaslouženě vyhráli, byli produktivní, kdežto my nikoliv. Pokud nedáme takové šance, tak nemůžeme vyhrát,“ poznamenal k utkání staronový trenér Kozlovic Kamil Štěpaník.

„Výsledek vypadá jednoznačněji, než jaký byl průběh. Hra byla poměrně vyrovnaná,“ uznal sportovně Popelka, který první výhru svých svěřenců nikterak nepřeceňoval.

„Vyšlo nám to se vším všudy. Moji hráči byli produktivní a sklidili zasloužené ovoce. Ale bylo to zatím jenom první kolo, v tom dalším náš čeká Konice, která nás určitě prověří víc,“ dodal.

FK Kozlovice – FC Kralice na Hané 0:4 (0:2)

Branky: 28. Bross, 43. Růžička, 58. Petržela Zd., 65. Valtr. Rozhodčí: Rozhodčí: Křepský – Kouřil, Polanský.

FK Kozlovice: Mánek – Polívka (60. Kocfelda), Vyplel, Michal Král, Petráš – Šolín, Martin Král, Stržínek, Kaďorek – Zezula (75. Stokláska), Jan Dohnal (68. Matula). Trenér: Kamil Štěpaník.

FC Kralice na Hané: Vinkler – Petržela O., Trnavský, Skoupil, Losman – Valtr, Růžička, Kratina, Vybíhal (75. Zaoral) – Bross (30. Lehký), Petržela Z. (60. Neoral). Trenér: Roman Popelka.