Prvním zaměstnaným z brankářské dvojice byl domácí Winkler, když zastavil střelu kapitána hostí Němečka. Ten byl potom na trávníku hodně vidět i v dalším průběhu střetnutí.

První střelecký pokus Kralických směřoval z Halenkovy kopačky těsně vedle levé tyče branky hostí do zámezí. Naproti pak po Klensově přihrávce a střele Smrže vyrazil Winkler míč na roh a otevřít skóre zápasu potom trestuhodně odmítl domácí Bukovec.

Z levé strany hřiště postupoval k brance hostí nikým neohrožován a v super šanci nastřelil jen tělo vyběhnuvšího Kulhánka. Stačilo „dloubákem“ gólmana přehodit…

Potom zase více promlouvali hostující fotbalisté. Na centr Navrátila z pravé strany nedosáhla před kralickou brankou ani jedna ze tří hlav poměrně výhodně postavených spoluhráčů.

Gólman Winkler pak nedovolil skórovat z dobré parkety Klensovi a po Sinoglově přízemním centru z levé strany stačilo Smržovi jen nohou změnit míči směr do brankové sítě. Naštěstí, pro Kralické, to nedokázal.

Střela domácího Zdeňka Petržely po kombinační akci Růžičky s Bukovcem potom prolétka vedle pravé tyče Kulhánkovy branky do zámezí a za chvíli tečovali obránci hostí Růžičkův střelecký pokus na roh.

Neuspělo ani trio Vybíhal – Bukovec – Zdeněk Petržela, když se naskytla Kralickým možnost přečíslit obranu hostí. Finální Vybíhalovu přihrávku však Zdeněk Petržela včas nezpracoval a ke střele se tak už nedostal.

Domácí trenér Popelka musel střídat už před přestávkou zraněného Répala a o přestávce se rozhodl k další hráčské výměně. Ke třetí, možné poslední, přikročil už na začátku poslední čtvrthodiny, když už měli jeho svěřenci nabráno dvougólové manko. K úspěchu ale nevedlo nic.

Zbývá popsat, jak padly dva góly. Po začátku poslední půlhodiny střetnutí otevřel skóre Klemsa střelou z přímého kopu, když míč prolétl zdí z těl hráčů a skončil ve Winklerově brance u její levé tyče.

Na 0:2 pak přidal za necelých deset minut parádním gólem Navrátil. Z levé strany trefil přízemní střelou vzdálenější tyč branky a od ní se míč odrazil, mířil k druhé brankové tyči a u ní skončil v síti.

Po druhé inkasované brance postihlo Kralické ještě Halenkovo vyloučení, předcházela druhá žlutá karta. Nějaké komplikace pak už hostům v poslední čtvrthodině duelu vůbec nezahrozily.

„Průběh utkání jsem neviděl z našeho pohledu tak pozitivně, jak by mohl napovídat jeho výsledek,“ konstatoval trenér Velkých Losin Zdeněk Strouhal.

„Nelíbila se mi naše hra v průběhu prvního poločasu. Chtěli jsme pozorně bránit, ale když měli Kraličtí ještě fyzickou sílu, dostávali se k nám rychlými brejky. Nebezpečí zažehnával brankář Kulhánek, několikrát nás podržel. Měli jsme také střelecké šance, ale pokračovala naše tradičně bídná produktivita. Rozhodla naše trefa z přímého kopu, domácím už potom chyběla morální síla dění zvrátit. Zejména, když jsme potom přidali ještě druhý gól. Tedy – s výsledkem spokojenost, s prvním poločasem však nikoliv,“ tvrdil kouč Strouhal.

Trenér FC Kralice na Hané, Roman Popelka, do hovoru po utkání moc chuti neměl.

„Chybí nám to nejzákladnější, chuť do toho fotbalu, bez ní to hrát nelze. Náš dnešní soupeř byl k překonání, ale s takovým přístupem nemůžeme porazit v této soutěži nikoho. Répala jsem musel vystřídat pro zranění, nepomohly potom ani další dvě výměny…“

FC Kralice na Hané – Sokol Lázně Velké Losiny 0:2 (0:0)

Branky: 64. Klensa, 73. Navrátil. Rozhodčí: Křepský – Kouřil, Kopecký. ŽK Halenka, Vybíhal (oba Kralice n.H.). ČK: 74. Halenka (Kralice n.H.). Diváků: 110.

FC Kralice na Hané: Winkler – Ondřej Petržela, Trnavský, Skoupil, Répal (41. Losman) – Lisický (77. Kratina), Růžička, Halenka, Vybíhal – Bukovec, Zdeněk Petržela (46. Bross). Trenér: Roman Popelka.

Sokol Lázně Velké Losiny: Kulhánek – Macek, Němeček, Panov, Sinogl – Smrž (83. Zalman), Mika, Krejčí, Simák (84. Hložánka) – Navrátil (88. Hruda), Klensa. Trenér: Zdeněk Strouhal.

Vlastimil Kadlec