Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kralice s Mohelnicí prohrávaly, nakonec urvaly bod

Kralice na Hané - Kraličtí fotbalisté zahájili boj s druhým celkem tabulky nejvyšší krajské soutěže se zaměřením na maximální opatrnost. Otevřeli hru až když prohrávali a protože druhé vedení soupeře srovnali až těsně před koncem střetnutí a to dokonce z penalty, odcházeli z trávníku, na rozdíl od hostujících hráčů, s úsměvem.

5.10.2009

Kralice (v červeném) proti MohelniciFoto: Vlastimil Kadlec

FC Kralice na Hané – FK Mohelnice-Moravičany 2:2 (0:0)

Už ve druhé minutě utkání měl domácí gólman Kaštil hodně práce se střelou mířící k vinklu jeho branky. Vyrazil míč na roh. Pro jeho protějšek byla potom velmi nepříjemná tečovaná střela, ale Večeř vyboxoval míč také mimo tyče své svatyně. Masopust pak hlavičkoval z malého vápna těsně vedle tyče kralické branky do zámezí a naproti si naběhl do dobrého střeleckého postavení Vybíhal a z těsné blízkosti brankové čáry trefil hlavou jen břevno. Jinak se hrálo převážně v poli mezi hranicemi trestných území.

Po přestávce propásli domácí další gólovou možnost a když uplynula hodina hry, centroval před domácí branku z levé strany Svačina a nepokrytý Masopust mohl klidně jistou hlavičkou otevřít skóre zápasu. Za šest minut hlavičkoval domácí Neoral po rohovém kopu nad břevno, ale v 74. minutě srovnal Ohlídal na 1:1.

Valtr se z penalty nemýlil

Kralický Liška pak poslal bombu těsně vedle pravé tyče Večeřovy branky do autu a za chvíli rozhodčí nepotrestal penaltou hraní hostujícího obránce rukou ve velkém vápně. V 87. minutě využil Vašíček centrovaného přímého kopu a hosté vedli podruhé. Za minutu potom už druhou ruku před brankou hostí sudí penaltou potrestal a Valtr srovnal na konečnou plichtu 2:2.

„Vstoupili jsme do utkání opatrně s vědomím, že bude pro nás těžké,“ vysvětloval trenér František Jura kralický obranný beton, uplatňovaný téměř po celý první poločas. „Navíc jsme nemohli v sestavě počítat s nejlepším střelcem soutěže Zdeňkem Petrželou, má teploty, dále s Trnavským pro natažený sval a ani se Smýkalem, který má koňára už dva týdny a stále se to nelepší.

Náhradníci nezklamali

Dostali tedy příležitost náhradníci a nezklamali. Hosté měli míč na kopačkách častěji než my, ale na gólové šance to bylo o přestávce 1:1. Rozhodli jsme se hrát aktivněji, před týdnem se nám to v Ústí ve druhém poločase vyplatilo. Po chybě v obraně jsme ale inkasovali branku a protože jsme pak prohrávali i 1:2, jsem se získaným bodíkem spokojený.

Vyplatilo se, že jsem v závěru poslal stopera Dočkala na hrot útoku.“ Trenér hostí Richard Polák se naopak zlobil. „Kraličtí hráli destruktivní fotbal a to nám nevyhovuje. V první části utkání jsme se přizpůsobili, ve druhé jsme už chtěli prosazovat svoji hru, i když to třeba výsledkově nevyjde. Ukazovali jsme, jak se má hrát fotbal a špatnou odměnou nám potom byla nesmyslná penalta, která nás okradla o dva body…“

Branky: 74. Ohlídal, 88. Valtr z penalty – 60. Masopust, 87. Vašíček. Rozhodčí: Dubravský – Tomeček, Klíma. ŽK: Lehký, Pazdera, Kratina, Liška, Roman Petržela, Neoral – Mičunda, Emeker, Koňarik. Diváků: 170.
Kralice n.H.: Kaštil – Neoral, Dočkal, Ohlídal, Liška – Valtr, Růžička, Pazdera, Ondřej Petržela (46. Kratina) – Vybíhal, Lehký (79. Roman Petržela). Trenér: František Jura.
Mohelnice-Moravičany: Večeř – Vašíček, Čihulka, Rozsůlek, Valenta – Macák, Šrot, Emeker, Mičunda – Svačina, Masopust (70. Koňarik). Trenér: Richard Polák.

VLASTIMIL KADLEC

5.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vzpěračky v novém kalendáři ukázaly svou krásu.
15

Vzpěračky se opět svlékly pro kalendář plný ženské krásy. Podívejte se

Do finále jdou Kralice. Plumlovskou šanci na obhajobu zhatily penalty

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Cyklista vjel z cyklostezky rovnou pod auto

Zraněním zaplatil cyklista za vjetí do vozovky v nevhodnou dobu.

Vánoční Prostějov: strom bude nejspíš ze Stražiska, děti se mohou těšit na disko

Osmadvacet dřevěných stánků co nevidět vyroste na prostějovském náměstí TGM. Blíží se totiž vánoční trhy a vlastně všechny přípravy na Vánoce jsou nyní v Prostějově v plném proudu.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.