„Že se jarní fotbalová premiéra nekonala a o body se o minulém víkendu ještě nebojovalo, na to mám dva různé pohledy,“ uvažoval po našem dotazu trenér FC Kralice na Hané, František Jura.

„Na straně jedné jsme mohli sehrát ještě jedno přípravné utkání, v sobotu v Otrokovicích s celkem Napajedel, a to vidím jako pozitivní. Původně tak měli hrát naši dorostenci. Horší je, že nyní pojedeme k prvnímu jarnímu utkání do prostředí cizího, do Jeseníku. Jednoduché to samozřejmě nebude…“

Určičtí fotbalisté budou zahajovat jaro také na hřišti soupeře, v Lipníku nad Bečvou.

Napajedla – FC Kralice na Hané 3:3 (1:2)

Na pravé straně obrany dostal příležitost kralický dorostenec Suchomel, v útočné dvojici pak získaný velmi zkušený fotbalista Roman Janoušek. Má na kontě na tři stovky ligových zápasů v dresech pražských celků Slavie a Žižkova a také Drnovic, Opavy a Liberce. Když pak hrál jako divizní hráč, byl nejlepším střelcem soutěže.

„Začali jsme dobře,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců v Otrokovicích v utkání s celkem Napajedel kralický trenér František Jura, „vedli jsme o dvě branky a Napajedelští nám dali gól až ve 45. minutě, jak se říká, do šatny. Náš první střelecký úspěch zaznamenal Valtr, trefil dobře z hranice šestnáctky. Druhý přidal Dostál, po naší střele, myslím že byla Pančochářova, domácí brankář míč neudržel a Dostál byl právě na velmi dobrém místě. Deset minut po přestávce zvýšil naše vedení na 3:1 Valtr gólem z penalty, předcházel faul ve velkém čtverci Napajedel na našeho Lehkého. Myslím, že nám pak ublížilo až příliš značné uklidnění z dobrého vývoje utkání. Soupeř nás začal tlačit a čtvrt hodiny před koncem utkání dal kontaktní gól. V samém závěru střetnutí jsme dostali ještě třetí branku, podruhé v utkání do šatny… Nemohli hrát Žáček a Zachar, mají natažené svaly, ani Růžička, který má zlomený malíček na noze,“ odhalil ještě marodku v kralické fotbalové rodině kouč František Jura.

Branky Kralic: Valtr 2, Dostál.

Sestava: Kofroň – Suchomel, Vala, Dočkal, Liška – Valtr, Kocourek, Pančochář, Poláček – Dostál, Janoušek (střídali Matula, Lehký a Vybíhal). Trenér: František Jura.

VLASTIMIL KADLEC