Holičtí začali v Kralicích na Hané aktivněji, jejich útočné akce v první čtvrthodině duelu byly daleko početnější, než podobné snahy domácích aktérů. V 18. minutě pak notně protáhla gólmana Winklera střela Korčiána. Domácí strážce branky byl úspěšný, ale po dalších třech minutách už inkasoval poprvé, po střele Grézla z pokutového kopu. Skoupil fauloval ve velkém čtverci Korčiána a Winkler riskoval při penaltě skok k opačné tyči své branky, než ke které směřoval míč.

Ve 25. minutě stačil Winkler míč po Korčiánově střele vykopnout a následně začali hrát poněkud aktivněji i domácí. Bross ale nedokázal obloučkem přehodit hostujícího brankáře Pavelku a přišel trest v podobě druhého střeleckého úspěchu hostí.

Na 0:2 zvýšil kvalitní střelou od velkého vápna k pravé brankové tyči Korčián, Winklerův let vzduchem byl marný. O deset minut později už vedli Holičtí o tři branky, autorem dalšího gólu hostí byl opět nekdější druholigový ostrostřelec Korčián a z podobné vzdálenosti si tentokrát vybral umístění k levé tyči Winklerovy branky.

Dvě střelecké snahy pak patřily domácím, Zdeňku Petrželovi ale pokus z pravé strany Pavelka zlikvidoval a za chvíli se nazadařilo z šance ani Valtrovi. Naproti promarnili příležitost Grézl i Korčián, ale po Svozilově rohovém kopu dal Jíša hlavou Kralickým ještě i hrozivý čtvrtý gól, do šatny…

Hned po změně stran nepustil Winkler ve výskoku Grézlův centr k domácími zadáky neobsazené dvojici Korčián – Štěpánek, ale v 51. minutě se konečně zadařilo Kralickým. Po akci Zdeňka Petržely s Růžičkou snížil před vstupem do druhé půle střídající Vybíhal na 1:4. Bylo to ale zase na delší dobu z kopaček domácích hráčů vše. Když se hrálo šedesát minut, nevyšla nadějná útočná akce holické dvojici Grézl – Korčián a když hrozilo domácím značné nebezpečí po akci Kotůlka s Korčiánem a Grézlem, byl u míče v poslední chvíli, ale včas, Winkler.

V 68. minutě už ale kapituloval popáté, zprava centroval Dluhý Smith a Korčiár dokonal střelecký hattrick. Mohl přidat i čtvrtý svůj gól, ale když mu dal Kotůlek míč ideálně do běhu, jeho přízemní střela těsně minula pravou tyč Winklerovy branky a míč skončil v zámezí.

Kraličtí pak ještě vytvořili přece jen pohlednou útočnou akci na ose Lisický – Vybíhal – Zdeněk Petržela, ale jeho pěkná střela těsně minula pravý vinkl Pavelkovy svatyně. Od ještě vyšší porážky zachraňoval Kralické gólman Winkler. Úspěšně vyřešil několik ošemetných situací, vytvořených velmi dobře hrajícím týmem hostů. V samém závěru utkání stačili Kraličtí ještě výsledek utkání poněkud kosmeticky upravit. Zahrávali přímý kop, Růžička přistrčil míč Suchomelovi a ten stanovil konečný výsledek 2:5.

„Hru jsme kontrolovali v průběhu celého utkání,“ měl po skončení střetnutí pravdu trenér B týmu 1. HFK Olomouc Jiří Derco. „Soupeře jsme jednoznačně přehrávali, výš jsme byli technicky i kondičně. Hráli jsme dobře i takticky, co jsme si řekli, to jsme plnili, jednalo se jednoznačně o kolektivní výkon a velmi dobrý. Na můj vkus tam ale byly ještě i některé nedostatky, jsou to mladí kluci, některé další velké gólové šance zůstaly nevyužity, nějaká mladická nevyzrálost je na naší hře ještě vidět. Nevyužili jsme několika přečíslení našich hráčů před brankou domácího týmu.“

„Úspěšnější než ostatní byli naši střídající hráči,“ viděl i trenér FC Kralice na Hané Roman Popelka.

„Jsem zklamán, podruhé jsme dostali tolik gólů. Za přístup k utkání a hru v prvním poločase jsme dostali zaslouženou odměnu a když se prohrává o čtyři branky, je to těžké. Přístup našich hráčů ke hře ve druhém poločase už byl přece jen jiný, povedla se střídání a výsledek jsme přece jen poněkud vylepšili. Snad si už naši fotbalisté uvědomí, že nic není zadarmo. Tak to viděli v našich zápasech, než jsme nastupovali před týdnem k druhému poločasu v Určicích. Dnes měla ta hrůza pokračování“

VLASTIMIL KADLEC

Kralice na Hané – 1. HFK Olomouc B 2:5 (0:4)

Branky: 51. Vybíhal, 90. Suchomel – 31., 41. a 68. Korčián, 21. Grézl z penalty, 45. Jíša, Rozhodčí: Vodák – Vičar, Motal. ŽK: Růžička, Cetkovský, Vybíhal (všichni Kralice n.H.). Diváků: 160.
FC Kralice na Hané: Winkler – Ondřej Petržela, Trnavský, Skoupil, Smýkal – Valtr (46. Kratina), Cetkovský, Růžička, Lisický – Zdeněk Petržela (84. Suchomel), Bross (46. Vybíhal). Trenér: Roman Popelka.
1. HFK Olomouc B: Pavelka – Krumpolc, Jiša, Šimko, Vykydal – Svozil (60. Dluhý Smith), Kotůlek, Čižmar, Štěpánek (69. Smětal) – Korčián (75. Zifčák), Grézl. Trenér: Jiří Derco.