A kralické družině se navíc podařilo hrou i výsledkem utkání vynahradit svým příznivcům své zakopnutí v posledním domácím vystoupení, když prohráli 1:2 s Hranicemi. Fotbal se hrál tentokrát docela kvalitní a pomyslným režisérem byl bezesporu profesionál. Zásluhou dvou gólů z prvního dějství se nabízel Kralickým zdánlivě bezstarostný průběh zbytku utkání, ale Želatovičtí vstoupili do druhé části hry s odhodláním vážně odpovědět a úmysl zrealizovali. Takže, nakonec drama, ale s dobrým finišem domácích fotbalistů.

V prvním poločase kralovali na hřišti kraličtí fotbalisté. První gól dal už ve 13. minutě, pověrčivým k zamyšlení, nejlepší střelec soutěže v minulé sezóně Zdeněk Petržela. Vyskočil si dobře na centr Borovského z levé strany a úspěšnou hlavičkou překonal strážce želatovické branky Sovu. Velmi dobré domácí střelecké příležitosti pak postupně nezužitkovali Dostál, Z. Petržela i Valtr, hosté zahrozili nejviditelněji dvakrát a to z brejků. U jednoho výrazného nebezpečí pro Kofroňovu branku byl Vrba a u následujícího Liška.

Hosté vedení Kralických nesrovnali a tak před přestávkou promluvili hodně hlasitě ještě jednou domácí. Dost nepřehledné situace před želatovickou brankou využil Z. Petržela k zpracování míče na svých prsou, předal jej ideálně na nohu Růžičkovi a ten razantně prostřelil vše, co stálo míči v cestě do sítě Sovovy branky.

Druhý poločas byl dosti jiný. Hostující tým začal bojovat výrazněji a Kraličtí jakoby očekávali, co se bude dít. Želatovický Vrba se začal zviditelňovat ještě víc než v první části hry a právě on byl autorem dvou gólů, které znamenaly srovnání stavu utkání na 2:2. Nejprve dal gól po Liškově rohovém kopu hlavou když před Kofroněm vyskočil nejvýš a po dalších dvaceti minutách po individuální akci druhý, když prošel s míčem do střelecké šance sólově. Za chvíli potom hrál želatovický levý obránce Řehák za hranicí velkého vápna rukou a nařízenou penaltu proměnil ve vítězný gól Kralických Dostál.

V samém závěru utkání, v rozmezí pěti minut, ještě vítězové doslova zahodili tři vyložené gólovky! Nejprve šli s míčem v brejku Borovský s Dostálem proti dvěma obráncům ale finální přihrávka nevyšla, za chvíli pak po podobné situaci přihrával Pořízka zprava k vzdálenější tyči Sovovy branky Dostálovi, ale ten míč patřičně neusměrnil. Potom ještě mířil Dostál z vyložené šance okolo brankové tyče do autu.

Ohlasy trenérů

„Začali jsme naivně, s natrénovaným systémem hry měli naši kluci problém,“ řekl po utkání první asistent v Kralicích na Hané nepřítomného hlavního trenéra FC Želatovice, Pavel Hošek. „Kraličtí hráli jednoduchý a lepší fotbal do stran a v prvním poločase jsme dostali dva hloupé góly. Ve druhém jsme začali více běhat, zlepšili jsme se a dostávali se do zcela jiného postavení. Dokázali jsme gólové manko srovnat, ale následně jsme se nevyvarovali další chyby. Musím ale naše hráče pochválit, že po inkasovaných brankách z prvního poločasu nerezignovali. Nakonec se ale smějí Kraličtí…“

„Vstoupili jsme do utkání aktivně a vytvořili nátlak,“ začal hovořit spokojený kouč Kralických František Jura. „Dali jsme v první části hry dvě branky, velice se o naše dvougólové vedení zasloužil Zdeněk Petržela, byl strůjcem obou gólů. Škoda, že musel být o přestávce střídán, protihráč ho vzal po nártu a způsobil mu silný otok. Soupeř byl ale aktivní také, několikrát zahrozil v brejcích vynikající útočník Vrba. Je to hráč velice nebezpečný, hodně silný na balonu. O přestávce jsem hráče varoval, že i dvougólové vedení může být ošidné, že když dostaneme gól, bude to ještě nervní. Přesto jsme nějak vyklidili pole. Hosté praktikovali stále dokola nákopy na Vrbu a trest se dostavil. Dostali jsme ale ještě šanci dostat se do vedení z penalty znovu a Dostál byl z našich kandidátů na exekuci nejodvážnější. Šel - a dal.“

VLASTIMIL KADLEC

FC Kralice na Hané – FC Želatovice 3:2 (2:0)

Branky: 13. Z. Petržela, 43. Růžička, 72. Dostál z penalty – 49. a 69. Vrba. Rozhodčí: Válek – Piňos, Hampl. ŽK: Kocourek – Baďura, Řehák, Dlouhý, Smékal. Diváků: 170.
FC Kralice na Hané: Kofroň – Šmíd (76. Ondřej Petržela), Trnavský, Kocourek, Liška – Valtr (85. Roman Petržela), Růžička, Pořízka, Dostál – Borovský, Zdeněk Petržela (46. Matula). Trenér: František Jura.
FC Želatovice: Sova – Baďura, Němec, Dlouhý, Řehák (89. Menšík) – Demel (82. Mackovík), Hetych, Smékal, Liška – Koplík, Vrba. Trenér: Jiří Glír.