Nad síly kralických fotbalistů byl Kojetín, po podzimu třetí tým 1. A třídy Olomouckého krajského fotbalového svazu, skupiny B.

Svěřencům Zdeňka Chytka se utkání vůbec nepovedlo. „Byl to takový zápas blbec. Na co jsme šáhli, to se nám nedařilo. Neměli jsme pohyb, chyběla nám střelba. Z naší strany to byl po všech stránkách špatný zápas,“ hodnotil kouč.

Po prvním poločase bylo ještě skóre utkání vyrovnané 1:1, branku Kralic vsítil útočník Petr Bross. Ten v minulém utkání s Troubkami nastoupil ve středu zálohy, o novou herní alternativu se ale podle Chytky nejedná.

„Minule jsem ho musel dát do středu zálohy, protože nás bylo jenom jedenáct a nikoho jiného jsem neměl. Teď už nás bylo dost, takže se vrátil na svoje místo do útoku,“ podotkl trenér FC Kralice na Hané.

Jeho tým nastoupil do utkání stále v hodně kombinované sestavě, ve které chybělo několik opor. „Pořád hledáme, ještě pořád nehráli hráči, kteří by se podle mě na jaře do základu měli propracovat. To znamená Petr Ohlídal, Pavel Růžička, Zdeněk Halenka a Zdeněk Petržela. Takže jsme pořád ve fázi hledání a zkoušení,“ doplnil Chytka.

V dalším utkání chropyňského turnaje narazí Kraličtí na dobře známého soupeře z krajského přeboru – utkání s Želatovicemi je na programu v neděli od 11 hodin.

Zatímco Kralice už mají v novém roce za sebou čtyři přátelská utkání, Určice sehrály teprvé své první, protože předchozí dvě jim zhatilo počasí.

V sobotu ale přehrály v Olomouci zálohu 1. HFK vysoko 4:1, přestože po poločase prohrávaly. O branky po podzimu nejvýše postaveného celku z Prostějovska v krajském přeboru se postaral dvakrát Ján, jednou Trajer a jeden gól si mladíci HFK vstřelili vlastní.

SLAVOJ KOJETÍN – FC KRALICE NA HANÉ 3:1 (1:1)

Branka Kralic: Bross.

Sestava Kralic: Winkler – Neoral, Trnavský, Répal, Deutsch – Valtr, Kratina, Vybíhal, Šlezar- Lehký, Bross. Střídali: Jano, Losman, Martinec. Trenér: Zdeněk Chytka.

1.HFK OLOMOUC „B“ – URČICE 1:4 (1:0)

Branky Určic: Ján 2, Trajer, Vlastní.

Sestava Určic: Nejezchleb – Vaněk, Peka, Skopalík, Ján – Javořík, Los, Vodák, Hochman -Kiška, Trajer. Střídali: Vitásek, Plajner, Coufal. Trenér: Evžen Kučera.