Brzy po zahájení hry soupeřili o míč brankář hostí Hatala s Cibulkou, ale gólman byl úspěšnější. Už v šesté minutě utkání však kapituloval po centru Cibulky z levé strany hřiště a následné střele Petráska. Střelec byl na pravé straně hřiště posledním hráčem v řadě, který mohl po centru s přízemním míčem něco udělat. Naproti pak vystřelil zleva Uvízl, ale míč proletěl okolo vzdálenější tyče kralické branky do zámezí.

Tlak kralického týmu pokračoval, v tísni si dal hostující stoper Tejkl málem vlastní gól. Za chvíli pak centroval zleva Nečas a kapitán domácího týmu Lehký spálil vyloženou gólovku, když z malého vápna přestřelil. Následoval brejk hostů a Uvízl srovnal na 1:1. Následovaly nevyužité střelecké možnosti Kralických, Hatala zachraňoval u břevna a pak vyhrál souboj o vysoký míč s Lehkým. Za chvíli Petrásek patřičně nezamířil mezi tyče. Pět minut před přestávkou začalo pršet a silný déšť už neustal.

Popsat všechny vyložené střelecké šance Kralických, které měli v průběhu druhého poločasu, by si vyžádalo hodně místa. Vyplývaly ze stálého silného tlaku, hosté se už k významnější útočné akci nedostali. Lehký trefil jen levou tyč branky a před koncem zápasu mohli být Kraličtí ještě rádi, že jim Šinogl nevzal i ten jeden bod. Když už mysleli domácí fotbalisté zoufale jen na stále se nerodící vítězný gól, naskytla se Šinoglovi sólová příležitost. Brankář Krejčí ale velice těžkou situaci ustál.

„V prvním poločase se hrál celkem dobrý fotbal," řekl po utkání vedoucí mužstva Velkých Losin Vladimír Zatloukal, který vedl hostující tým v zastoupení nemocného trenéra Svedeka, „to byla hra ještě vyrovnaná. Ve druhém poločase se už hrálo prakticky jen na jednu bránu, nerozhodný stav jsme udrželi a jsem tedy rád. Máme hodně úzký hráčský kádr, museli za nás hrát i Hložánka a Navrátil, kteří ještě nejsou po operaci achilovky, respektive po zranění, plně v pořádku. Kraličtí nezužitkovali veliký počet střeleckých možností. Chtěl bych pochválit celý náš kolektiv za to, že dokázal ubránit remízu. Patrik Schelle je teprve sedmnáctiletý a přesto zahrál výborný zápas, vyzdvihnout bych mohl také Matěje Šinogla," pochválil i dva jednotlivce Vladimír Zatloukal.

„Při střelbě nás dnes provázela neskutečná smůla," kroutil hlavou trenér kralického celku Petr Gottwald. „Před zápasem jsem klukům říkal, že to musíme rozhodnout v prvním poločase, protože potom asi nastane předpovídaný déšť. Vyplnilo se pouze to druhé. Nastartovali jsme to dobře, vedení jsme ale neudrželi a do přestávky jsme už žádný gól nepřidali. Navzdory tomu, že nesporné možnosti tu byly. A ve druhém poločase, to bylo až neuvěřitelné, že jsme nebyli schopni soupeře zatížit výraznou gólovou nadílkou. Ubránili to a tak jim ten bod přejme. Víta Kopečného bych chtěl pochválit za centry a pohyb dopředu i do obrany, Martina Neorala bylo plné hřiště, dobře bránil a nechyběly ani jeho střelecké pokusy," viděl trenér Petr Gottwald.

FC Kralice na Hané – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1:1 (1:1)

Branky: 6. Petrásek – 25. Uvízl. Rozhodčí: Slabý – Motal, Knoll. ŽK: Valtr, Neoral – Linet. Diváků: 110.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Valtr, Martinka, Neoral, Jamrich (72. Vybíhal) – Petrásek, Dočkal (72. Chvojka), Nečas, Kopečný – Lehký, Cibulka. Trenér: Petr Gottwald.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny: Hatala – Šimák, Tejkl, Smrž, Zatloukal – Schelle, Hložánka (65. Navrátil), Linet, Šinogl, Kováč – Uvízl. Trenér: Radek Svedek.

Autor: VLASTIMIL KADLEC