V prvních dvou zápasech nového ročníku nejvyšší krajské soutěže nezískali Kraličtí ani bod a uzavírali tabulku, Želatovičtí zaujímali s jedním získaným bodem desátou příčku.

Před domácí tým byl tedy před zahájením střetnutí třetího kola postaven jednoznačný úkol, zvítězit.

Již začátek boje přinesl neobvyklou režii. Když začala probíhat pátá minuta střetnutí, ocitl se kralický Cibulka před brankou Želatovic ve velmi slibné střelecké situaci a obránce hostí Čtvrtníček ho zezadu podrazil.

Hlavní arbitr zápasu se vůbec nerozmýšlel, použil červenou kartu a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si na ni postavil Valtr, rozběhl se a poslal jej k pravé brankové tyči. Gólman Sova sice směr míče vystihl, ale nedosáhl na něj. Trenér hostí poslal z lavičky na post vyloučeného obránce jiného zadáka, Leciána, a tak si moc nezahrál ani střídaný Calábek.

Následně se hrálo dlouho bez gólových šancí na obou stranách.

Až ve 24. minutě poslal zleva centr před kralickou branku Smékal a Zehnálek vystřelil nebezpečně k levé tyči Urbánkovy branky. Ten měl hodně práce, ale míč zneškodnil. Rozhodčí ale uplatňoval předchozí postavení mimo hru a ofsajd pak zastavil i na opačné straně hřiště střílený Valtrův centr z pravé strany.

V poli se hrál vyrovnaný fotbal, nebylo znát, že hosté hrají v početním oslabení. Domácí gólman Urbánek pak výborně zasáhl po střele Leciána a vzápětí byl naproti ve vynikající střelecké šanci Cibulka. Postupoval z levé strany hřiště proti z branky vyběhnuvšímu Sovovi a trefil pouze jeho tělo. Míč ale pokutové území hostí neopustil, Vybíhal jej Cibulkovi vrátil a ten dal přece jen druhý gól kralického týmu.

Ve 39. minutě šel za zraněného gólmana Sovu do branky záložník Smékal a z lavičky spěchal na Smékalovo místo Klein. Dvě minuty před přestávkou centroval před kralickou branku ještě ne osmnáctiletý Řehák a Chuda snížil vedení domácích na 2:1.

Už deset minut po změně stran pojistil vedení FC Kralice na Hané na 3:1 parádní střelou z pravé strany Valtr. Po hodině hry vystřelil hlavou Cibulka, strážce branky hostí míč nadzvedl, ten lízl břevno a skončil v zázemí. Za chvíli viděl domácí Vybíhal žlutou kartu, ale v následující minutě si po akci Cibulky s Valtrem vylepšil náladu gólem na konečných 4:1.

Když v závěru utkání zachránil Urbánek nebezpečnou situaci, kterou zahrozili Řehák s Chudou, neopakoval se výsledek z jarního střetnutí obou soupeřů v Želatovících, kde vyhrály Kralice 4:2 a jejich trenér Petr Gottwald si přál takový výsledek zopakovat…

„Špatně jsme začali," vrátil se k úvodu utkání trenér FC Želatovice Pavel Hošek.

„Když brzy prohráváte gólem z penalty a téměř celý zápas pak musíte hrát s deseti hráči a ještě se vám zraní brankář, když další na střídačce není, je to nezáviděníhodné. Přesto jsme se snažili něco s tím udělat. Před přestávkou jsme dali kontaktní gól, ale na bodový zisk to potom už nebylo," litoval Hošek.

„Góly jsme dostali po hrubých chybách, byli jsme v Kralicích prakticky němí. Velmi mne potěšil svým výkonem v roce 1994 narozený Řehák, jezdil, snažil se a úspěšně bojoval. K prvnímu kolu jsme mohli jet do Oskavy jen se sedmi hráči základní sestavy a prohráli jsme, pak jsme s Troubkami doma dvakrát vedli a zremizovali. Dnes nám chyběla nemocná brankářská jednička Čech, dále Havlík, Matušík a Němec. Zatím se nám nedaří, musí být líp," věří kouč Želatovic.

Domácí trenér Petr Gottwald musel hned po utkání z hřiště odjet a hodnocení se ujal šéf FC Kralice na Hané a vedoucí mužstva, Václav Répal.

„Výsledek dobrý, ale výhrad mám několik. Utkání se začalo vyvíjet tak, že neměly nastat problémy. Přesto vznikly, to když jsme si nechali dát před přestávkou gól. Kluci dlouho nevyhráli, nyní v šatně slaví, ale ve hře je ještě spousta chyb, zejména v defenzivní práci a v rozehrávce. Ale pochválit bych chtěl Martinku, Cibulku, Valtra i některé další hráče našeho týmu. Mnozí jsou hodně mladí, ještě málo zkušení. Je co zlepšovat, půjdeme dál a věřím, že následně bude víc úsměvů než pohledů zamračených," je přesvědčen Václav Répal.

FC Kralice na Hané – FC Želatovice 4:1 (2:1)

Branky: 5. (z pen.) a 55. Valtr, 31. Cibulka, 66. Vybíhal – 43. Chuda. Rozhodčí: Vedral – Motal, Kopecký. ŽK: Vybíhal, Martinka – Klein, Koplík. ČK: 5. Čtvrtníček (Želatovice). Diváků: 120.

FC Kralice na Hané: Urbánek – Jano, Martinka, Neoral, Martinec – Valtr, Petrásek, Pejřimovský (82. Trnavský), Vitásek – Vybíhal (70. Šín), Cibulka. Trenér: Petr Gottwald.

FC Želatovice: Sova (31. Smékal) – Řehák, Čtvrtníček, Venský, Zehnálek – Koplík, Jemelka, Calábek (8. Lecián), Smékal (39. Klein) – Demel, Chuda. Trenér: Pavel Hošek.

Vlastimil Kadlec