Hosté dosáhli branky už ve 3. minutě utkání, ale střelec Kuchař se radoval zbytečně. V postavení mimo hru po centrovaném míči před branku nebyl, ale dva jeho spoluhráči, clonící brankáři Kofroňovi ve výhledu, naopak ano.

V 9. minutě měli první gólovou šanci Kraličtí. Dostál z pozice před velkým vápnem viděl že může brankáře Sobka překonat technickou střelou, ale oblouček přelétl i břevno. Před koncem první čtvrthodiny poslal z levé strany před domácí branku centr Zachar a Ferencův gól už platil. Za chvíli, od 18. minuty, už prohrávali Kraličtí 0:2, když nejúspěšnějším hráčem ve skrumáži před Kofroňovou brankou byl Wojnarovský. Mohlo být pro domácí ještě hůř, ve 27. minutě neuhlídali Roman Petržela s Trnavským Ference, ale ten přestřelil.

Za minutu přihrál naproti dobře R. Petržela Valtrovi, ale gólman Sobek byl u míče dřív. Po Valtrově centrovaném přímém kopu potom nabíhající Kocourek v šanci na míč nedosáhl. Kraličtí se snažili dosáhnout kontaktního gólu, ale útočným snahám chyběl finální zdar. Minutu před přestávkou nevyšla střela z pravé strany od růžku malého vápna ani R. Petrželovi.

Zdeněk Petržela hru oživil

Necelé tři minuty po změně stran zahrával Dostál přes zeď z těl hráčů obou stran přímý kop, ale míč prolétl nad pravým vinklem branky hostí do zámezí. Hraničtí však byli na hřišti hodně viditelní také a domácí fotbalisté tak nemohli myslet jen na zteč. Když přišli na trávník v 57. minutě při dvojnásobném střídání Matula se Z. Petrželou, jakoby se vlila do žil Kralických okysličená krev. Hra vpřed nabyla na nátlaku i vtipu.

Nebezpečná byla přihrávka Z. Petržely do skrumáže před Sobkův prostor, Růžičkovu přihrávku pak nezužitkoval Valtr, střela zprava se mu nezdařila. Po víc než hodině hry se Kraličtí konečně svého gólu dočkali, zleva centroval Liška a Sobka překonal Dostál.

Srovnání skóre viselo na vlásku. Po akci Valtra s O. Petrželou ale Dostálova střela za těla hostujících obránců neprošla a Z. Petržela pak zpracoval u značky pokutového kopu centr středem hřiště, ale po jeho střele vytěsnil gólman Hranic míč nad břevno své branky. Dostál po centru Valtra přestřelil. I v těchto minutách však hosté svou hrou přesvědčovali, že vedení jen tak ztratit nemíní. Mohli dát také ještě gól, po centrovaném přímém kopu Pančocháře odvrátila kralická obrana nebezpečí u své branky se štěstím.

Ohlasy trenérů

„Myslím, že fotbal byl dnes víc na naší straně,“ oceňoval hru svých svěřenců trenér Hranic Petr Zatloukal, „vše jsme dnes zvládli především po taktické stránce, hráči plnili veškeré úkoly a taktické pokyny, které jsem jim dal. Náš někdejší divizní tým se nám absolutně rozpadl, zůstali z něj jen čtyři hráči a jeden je ještě dlouhodobě zraněný. Hodně hráčů jsem vytáhl z našeho dorostu a další máme z blízkého okolí, většinou také naše odchovance. Dnes to byl především kolektivní výkon, hodně ale byli vidět především Jenda Ferenc, ale i Michal Žoch a Kuba Zachar.“

„Oni hráli od začátku dobře, rychle dávali míč od nohy a dali góly,“ vystihl klady soupeře kouč Kralických František Jura.“V obraně hráli pozorně. Ve druhém poločase jsme už drželi míč na kopačkách delší dobu než Hraničtí, kontaktní gól měl přijít dřív. Na remízu jsme dosáhnout mohli a zasloužili bychom si ji. Věděl jsem, že už porážka brzy přijde. Ale mrzí mě, že to bylo doma.“

FC Kralice na Hané – SK Hranice 1:2 (0:2)

Branky: 65. Dostál - 14. Ferenc, 18. Wojnarovský. Rozhodčí: Slabý – Knoll, Vachutka. ŽK: Homola, Z. Petržela – Pančochář, Zachar. Diváků: 120.
FC Kralice na Hané: Kofroň – Ondřej Petržela, Trnavský, Kocourek, Liška – Valtr (82. Kratina), Homola (57. Matula), Růžička, Dostál – Roman Petržela (71. Zdeněk Petržela), Borovský. Trenér: František Jura.
SK Hranice: Sobek – Kušner, Kundrát, Wojnarovský, Chrastina – Žoch (90. Březík), Kuchař, Pančochář, Zachar (90. Pecha) – Málek, Ferenc (86. Pokorný). Trenér: Petr Zatloukal.

VLASTIMIL KADLEC