Místo nich vyrazí bojovat o postup na amatérské mistrovství Evropy zástupci Jihomoravského kraje.

Ve středečním kroměřížském finále zvítězili po remíze 1:1 v penaltovém rozstřelu.

„Hráči byli po utkání hodně zklamaní. Chyběl kousek. Ale ostudu jsme neudělali. Musím hráčům poděkovat za dobrou reprezentaci," říkal trenér olomouckého výběru Karel Trnečka, jinak kouč druhého týmu krajského přeboru z Nových Sadů.

Finále v Kroměříži mělo důstojnou atmosféru. Na začátku se hrála hymna, v hledišti seděli osobnosti jako Petr Uličný, Karel Jarůšek, či Petr Švancara.

Trnečkův tým složený z fotbalistů krajského přeboru a divize, kteří nikdy v kariéře neměli profesionální kontrakt, měl v prvním poločase mírně navrch.

„Měli jsme celou řadu standardních situací. Vyložených šancí už tolik ne, ale nějaké možnosti tam byly. Soupeř hrozil jen z brejků," uvedl Trnečka.

Po přestávce se karta trochu obrátila.

„Zlepšili jsme pohyb, byli jsme více na míči a po přímém kopu dali i vedoucí gól," glosoval trenér Jihomoravanů a bývalý hráč brněnské Zbrojovky Stanislav Schwarz.

Do konce zbývalo něco málo přes dvacet minut, Olomoučané se vrhli do útoku a se štěstím se jim nakonec povedlo vyrovnat.

V nastaveném čase se hlavou trefil Hapal, když chvíli předtím přežili Trnečkovi muži obrovskou šanci soupeře.

V přípravě proměňovali všichni

Rozhodovat musely penalty.

„Stihli jsme dva společné tréninky a penalty jsme na nich pilovali. V přípravě proměňovali všichni, ale zápas je něco jiného," pousmál se Trnečka.

Hned v první sérii vychytal brankář Jihomoravanů Juran stopera Vacka. Vzápětí však Olomoučanům pomohla tyč po střele Fialy.

Nakonec rozhodla druhá série.

Jindy spolehlivý penaltový exekutor Petr Linet z Velkých Losin přestřelil!

Další šanci na nápravu už Olomoučané nedostali. Soupeř už proměnil všechny čtyři zbývající kopy a raduje se z postupu do Srbska.

Tam bude na konci září Jihomoravský kraj reprezentovat Českou republiku.

V cestě na finálový turnaj UEFA Region's Cupu mu budou stát vedle domácího Srbska ještě Švýcarsko a Bulharsko.

Olomoucký KFS – Jihomoravský KFS 1:1 (0:0), na penalty 3:4

Branky: 90+2. Hapal – 65. Švarc. Penalty proměnili: Hornich, Navrátil, Hapal – Švarc, Lang, Koudelka,Vrána. Nedali: Vacek, Linet – Fiala.

Olomoucký KFS: Benčík – Kopp, Navrátil, Vacek, Linet – Hapal, Dvořák, Fišara, Kadorek – Hlaváček, Kušner. Střídali: Hornich, Svozil, Škoda, Hochman. Trenér: Karel Trnečka.

Jihomoravský KFS: Juran – Švarc, Žoček, Šplíchal, Vítámvás (37. Vrána) – Paul (75. Selinger), Jeřábek (85. Masařík), Fiala, Urbančok (60. Lang) – Koudelka, Omelchenko (70. Trtílek). Trenér: Stanislav Schwarz.