„Neprožívám to. Je to trošku zvláštní pocit, ale už jsem odtamtud dlouho pryč,“ usmívá se třiašedesátiletý stratég, jenž dělal první fotbalové krůčky o kousek dál – v Kralicích na Hané.

Mnohem víc bude Petrželu zajímat, co jeho svěřenci předvedou na hřišti 1. SK.

Pokud vyhrají, což se očekává, a Opava případně opět ztratí, jelikož ji čeká náročný duel ve Vlašimi, budou Ostravané již velmi blízko první lize.

Duel na půdě outsidera, jenž má o 33 bodů méně než Baník, však podle Petržely nebude procházkou růžovým sadem.

„Říká se, že hrát s posledním je vždycky nejhorší. Ze začátku to musíte otevřít gólem, protože pak soupeř kouše do poslední chvilky.“

Baníku se totálně rozpadl útok

Proti týmu s nejhorší defenzivou (Prostějov inkasoval již 49 branek) by to pro jasného favorita neměl být problém.

Přesto Petrželovi jedná věc dělá vrásky na čele, a to absence brazilského útočníka Dyjana Carlose De Azeveda, jenž je po operaci zanártní kůstky.

Baník sice bez něj zvládl utkání s Vlašimí, kterou porazil 2:0, herně však nepřesvědčil.

„Odchodem Carlose se nám totálně rozpadl útok, rychlost a taková ta pohledná hra, která tam díky němu byla. Musíme to zvládnout jinak – vyzrálostí a kvalitou jednotlivých hráčů, jako je Vašon (Petr Vašek) nebo Zápo (Tomáš Zápotočný). Ti to musí uhrát,“ vysvětluje muž, jenž mimo jiné působil jako hráč a trenér i v Sigmě Olomouc.

Hecne se Prostějov jako proti Sigmě?

„Snažím se něco vymyslet, ale nechci něco měnit, když nám to teď dvakrát vyšlo a nedostali jsme gól,“ dodává Petržela.

Pomůže si videorozborem?

„Sledování takových soupeřů na videu mi připadá úplně zbytečné. Když si totiž to dané mužstvo pustím v utkáních před námi a potom s námi, tak je to úplně jiný mančaft.“

Jaký bude v sobotu ten pod vedením Petara Aleksijeviče? Hecne se jako v srpnu proti Sigmě?