Domácí měli přitom před zápasem obavy z toho, jak se jim povede zapomenout na poslední ztrátu v Brumově, kde jen remizovali na 1:1.

„Nervozita na nás pořád šla vidět,“ všiml si trenér 1. FK František Jura. „Ale věděli jsme, že když dáme rychlý první gól, tak to z nás spadne. To se potvrdilo,“ pochvaloval si branku Lukáše Zelenky ze 7. minuty, který vyjádřil obrovský tlak Prostějova vedoucí trefou z penalty. Ještě před tím ale zahodil tři velké šance Michal Pospíšil. „Od začátku jsme šli cílevědomě za vítězstvím. Náš výkon měl kvalitu, z toho máme radost,“ řekl Jura.

ČTĚTE TAKÉ: Prostějov pokračuje v domácích nadílkách - čtverku si odvezl Benešov

Mohlo to být ještě horší, přiznal kouč Benešova

„Nastoupilo několik kluků, kteří přišli z I. A tříd, nebo okresního přeboru. Teprve to v divizi zkouší. Těch velkých jmen Prostějova se lekli a báli se hrát,“ vysvětloval bojácný výkon svých svěřenců Ondřej Malohlava, jeden z prvních koučů vozíčkářů ve velkém fotbale. Ještě v roce 2009 chtěl přitom nakouknout do 2. ligy v dresu Opavy, jeho profesionální hráčskou kariéru ale uťala těžká havárie na motorce. Na začátku sezony se ale k fotbalu vrátil, v devětadvaceti coby hlavní kouč Dolního Benešova.

Nyní mohl jen uznat vysoké kvality Prostějova, který je podle něj na jaře stejně silný jako lídr tabulky z Orlové.

„Myslím si, že Orlová nás rozebrala úplně stejně, když jsme hráli u nich (3:0, pozn. red.). Prostějov a Orlová mají suverénně nejkvalitnější kádry a právem jsou na špičce soutěže,“ řekl.

Jeho tým se navíc na Hané musel poprat s několika změnami v sestavě. „Neměli jsme tři hráče ze základu, ale to nic nemění na tom, jak vypadal obraz hry. Domácí nás jasně přehráli. Jeli jsme sem s tím, že nemáme co ztratit, náš mladý tým to utkání bohužel neunesl. I když to na první pohled vypadá na jasný debakl, mohlo to být ještě daleko horší,“ doplnil Malohlava.

Vydařený signál

Domácího kouče zase mrzelo, že jeho svěřenci nedotáhli do konce akce, které po gólu vyloženě volaly.

„Nemrzí mě to proto, že jsme mohli vyhrát 8:0, ale kvůli tomu, že jsme v těch akcích dělali takové chyby, které by se nám někdy příště mohly vymstít. Na tom musíme zapracovat,“ uvažoval František Jura.

Ten si prožil nejlepší chvilku v utkání ve 25. minutě, když jeho svěřenci bezchybně předvedli měsíce pilovaný signál, na jehož konci byla branka Martina Hirsche.

„Tento signál pilujeme už asi dva měsíce, poprvé se nám to povedlo zahrát správně. Šanci jsme na to měli i v Brumově, kluci se k tomu tehdy ještě neodhodlali, což jsem jim trošku vyčítal. Teď to zahráli fantasticky. Člověk má radost, když něco dlouho trénujete a pak to vyjde,“ neskrýval Jura radost.