TJ Sokol Vrahovice - FC Kostelec na Hané 2:0 (0:0)

Zpočátku se střetnutí vyznačovalo celou řadou nepřesností a to z mnoha pohledů. Domácí fotbalisté drželi míč častěji, ale první vyloženou střeleckou šanci měli hosté. Zatloukal poslal zprava před domácí branku přihrávku zcela nepokrytému Langrovi, ale ten gólovku promarnil. Následně se opět čekalo na fotbal, hrála se jen kopaná.

Po půlhodině hry zahrával Roman Tomeček před branku hostí dlouhý centrovaný přímý kop. Studený chtěl hlavou nadzvednout míč přes vybíhajícího gólmana Molovčáka, ale ten byl rychlejší. Také naproti byl po střele Langra úspěšnější Prachař a když se Varga dovedně uvolnil z dozoru tří protihráčů a z větší vzdálenosti vystřelil, míč měl k prostoru mezi tyčemi daleko.

Po centru domácího Smičky pak čekali na míč před Molovčákem Studený s Dvořákem, ale ani v tu chvíli se na bezgólovém stavu nic nezměnilo a aktéři šli odpočívat.

Ve druhé části už začal fotbal postupně nabývat na zajímavosti. Po Sedláčkově centru a Langrově hlavičce zachraňoval situaci domácí gólman, míč však neudržel a opakovaná střela mířila nad břevno. Když končila předposlední čtvrthodina boje, nesouhlasil domácí Nakládal s názorem těch diváků, kteří si domnívali, že se už gólu nedočkají.

Od tyčky do branky

Šmíd zahrával přímý kop, Nakládal hlavičkoval, míč lízl tyč kostelecké branky a skončil v síti. Na opačné straně hřiště pak centroval Walter, ale aktivnímu Langrovi se vyrovnat nepodařilo.

Naopak, Vrahovičtí následně utkání rozhodli svým druhým střeleckým úspěchem. Po centru Smičky se to Dvořákovi ještě nepodařilo, z dobrého postavení mířil vysoko, ale pak si položil Procházka míč na trávník k provedení přímého kopu a ten se pak, po nevídané bombě, odrazil od břevna za Molovčákova záda.

Varga viděl červenou

V samém závěru pak nevyužil Barták po Horákově centru ideální možnost zaznamenat alespoň čestný úspěch Kosteleckých. Zbývá dodat, že Varga viděl červenou kartu po druhé žluté.

„Utkání bylo pro nás těžké, jako všechna v této vyšší soutěži,“ řekl už odlehčeně po střetnutí trenér Vrahovic Vladimír Krč.

„Hned po začátku soutěže jsme už hráli tři derby zápasy a už příští sobotu nás čeká další, doma s Vrchoslavicemi. Dnešní duel dvou týmů, hrajících zatím v útlumu, moc pohledný nebyl.

Jak to bude s Kostelcem dál?

Jednalo se zejména o boj. K vítězství jsme dospěli kolektivním výkonem a se štěstím, výsledek ovlivnilo i vyloučení Vargy. Góly byly ale ukázkové. Když soupeř tlačil tak nás držel brankář Prachař, kostelecký Molovčák byl také výborný.“

„Do prvního gólu se hrál fotbal vyrovnaný, brankové šance byly na obou stranách. Po delší době jsme mohli hrát opět v kompletní sestavě, máme hráče, kteří už prošli i vyššími soutěžemi, Navrátil, Langr, Šmýd, Zatloukal, Barták, Waltr i další, potřebujeme body a nezískáváme je. Myslel jsem, že se ve Vrahovicích odrazíme ode dna.

Řadu utkání jsme prohráli smolně. Hovoří se mně špatně, něco se musí stát, musí přijít nějaký impuls. Asi případně i změna trenéra…,“ naznačoval možný tok událostí příštích Evžen Kučera, kouč Kosteleckých.

Branky: 73. Nakládal, 83. Procházka. Rozhodčí: Štěpánek – Strubl, Hrubý. ŽK: Roman Tomeček, Smička – Varga, Horák, Synek. ČK: 72. Varga. Diváků: 200.
Vrahovice: Prachař – Roman Tomeček, Šedivý, Procházka, Nakládal – Smička, (88. Klíč), Dostál, Šmíd, Jakub Vojáček (65. Evžen Vojáček) – Studený (84. Múdrý), Dvořák. Trenér: Vladimír Krč.
Kostelec na Hané: Molovčák – Synek (58. Sedláček), Horák, Doležel, Barták – Walter, Langr, Navrátil, Kamenov (33. Varga) – Zatloukal, Šmýd (75. Vyskočil). Trenér: Evžen Kučera.

VLASTIMIL KADLEC