Na domácí soupisce opět z nejrůznějších důvodů absentovala jména řady opor, přesto se domácí hned od úvodu na své protihráčky vrhly a prakticky celou první půli se hrálo na polovině Drnovic, které se spoléhaly na rychlé brejky.

Kostelecký trenér Petr Merta se navíc odhodlal i k překvapivému tahu, kdy v bráně ponechal Gabrielu Řezníčkovou a ze stabilní gólmanské jedničky Martiny Křupkové učinil podhrotovou hráčku. Za více než padesát minut hry v poli ho svým důrazem a nasazením nezklamala.

„Byla aktivní, běhala. Je z hokeje zvyklá dát si tam tělo. To umí ještě Lucka Tomešová nebo Katka Bošková, ale ostatním to chybí,“ povšiml si Merta.

Hru domácích opět táhla Lucie Tomešová, která také jako první otestovala nejistou brankářku Drnovic. Neujaly se však její střely z dálky ani žádná ze série standardních situací, na přízemní centr z levé strany pak ve skluzu jen těsně nedosáhla na hrotu osamocená Denisa Sekaninová.

Skóre se tak měnilo až po půl hodině hry. Faul kousek za půlící čarou potrestala nejlepším možným způsobem Lucie Tomešové, jejíž nákop přeplachtil gólmanku a zapadl přesně pod břevno k levé tyči – 1:0.

Hostující hráčky mohly z čista jasna vyrovnat. Střídající Šípková přesprintovala z pravé strany obránkyni, křižnou ranou ale trefila jen pravou tyč a dorážku již Kostelečanky nepřipustily. Na druhé straně mohla nepřesný zákrok Koblasové potrestat Sekaninová, o fous ale minula branku.

Změna stran přinesla i změnu hry. Domácí začaly stále více nahrávat naslepo, rychle se zbavovaly míče, nenabízely se na přihrávku a do šancí se tak stále častěji dostávaly hostující fotbalistky. Několikrát tak své spoluhráčky včasnými výběhy a pohotovými zákroky podržela Řezníčková. Ovšem jen do čtyřiapadesáté minuty.

Na půlící čáře neodhadla trajektorii míče Pitáková a útočnice Drnovic pelášila sama vstříc bráně. Naproti se jí sice vydala Řezníčková, těsně za velkým vápnem však netrefila míč, ale pouze protihráčku a výsledkem byla červená karta. Mezi tři tyče tak musela Křupková, přičemž si obě hráčky za okamžitou výměnu brankářského dresu vysloužily potlesk přítomných diváků.

Jen o minutu později se domácí příznivci marně dožadovali penalty po ruce v šestnáctce a další pohroma na sebe nenechala dlouho čekat. Po souboji ve vlastním pokutovém území zůstala na trávníku s bolestivou grimasou ležet kapitánka Martina Pitáková a pokračující útok po břevně a velkém závaru ukončila přesnou ranou Dvořáková.

Kostelečanky si za zbytek zápasu vytvořily již pouze dvě velké šance, leč křižnou střelu Tomešové k levé tyči skvěle vyrazila Koblasová a označení hrdinka utkání odmítla i Veronika Paličková. Krátce po příchodu na hřiště ji do gólovky vyslala u pravé lajny excelující Lucie Hájková, Paličková však kromě obstřelení gólmanky o centimetry minula i pravou tyč.

Co se šancí týče, patřil druhý poločas Drnovicím a Křupková se blýskla několika jistými zákroky při útocích tváří v tvář i pokusech zpoza šestnáctky. Pět minut před koncem si i ona vybrala slabší chvilku, po rohu z levé strany ji na malém vápně předstihla Liznová a stanovila konečný výsledek – 1:2. Po Holešovu a Kotvrdovicích si tak tři body odvezly z Kostelce i Drnovice.

„Vyhraný zápas, který jsme měli ve vlastních rukách. Druhý poločas jsme nezvládli takticky, nepodrželi jsme balon, nedokázali jsme si přihrát ani jsme se již tolik nedostávali do šancí,“ nechápal proměnu domácí kouč Petr Merta.

Soupeř byl podle něj aktivnější, pohyblivější a nakonec si zasloužil více vyhrát. „Nebráníme jako mančaft a necháváme to na jednotlivcích. Nedokážeme se rychle vrátit za balon a z toho padají góly,“ doplnil.

Jásot hostujících hráček nebral po závěrečném hvizdu konce a spokojenost tak nadnášela i jejich trenéra Rostislava Pavelku. „Podali jsme ucelený kolektivní výkon. Holky ve druhé půlce zabojovaly. Máme na hostování čtyři nové hráčky, které to posílily. Chtěli jsme bod a máme tři,“ liboval si.

FC Kostelec na Hané – Sokol Drnovice 1:2 (1:0)

Branky: 30. Tomešová – 59. Dvořáková, 85. Liznová. Rozhodčí: Svoboda – Fojtek, Pechová. ČK: 54. Řezníčková (K).

Kostelec na Hané: Řezníčková – Z. Burgetová, Pitáková (60. Knápková), Konrádová, Zdřálková – Hájková, Bošková, Schönová (85. Vykopalová) – Tomešová, Křupková – Sekaninová (80. Paličková). Trenér: Petr Merta.

Drnovice: Koblasová – Dufková (90. Palánová), Opletalová, Ševčíková, Soukupová – Dvořáková, Pavelková, Liznová, Kelnerová – Tejkalová (29. Šípková), Alexová (70. Musilová). Trenér: Rostislav Pavelka.

Zbývající zápasy C skupiny moravskoslezské divize žen:
Holešov – Kunštát 5:0, Brodek u Konice – Boskovice 0:5, Kotvrdovice – Lažany 2:1, Šternberk – Ráječko 4:0.