Až překvapivě povedeným úvodem se prezentovaly domácí fotbalistky. Zatímco v předchozích duelech v prvních minutách zpravidla inkasovaly, nyní to byly ony, kdo byl aktivnější a nebezpečnější. „Patnáct minut bylo fantastických. Byli jsme na půli soupeře, holky se snažily hrát fotbal. Byl to náš první přátelák a jsem spokojen,“ hodnotil brodecký trenér Josef Takáč.

Jeho protějšek Petr Merta se musel obejít bez šestice Tomešová, Sekaninová, Páleníková, Všetičková, Zdřálková, Burgetová, v závěru poločasu pak ke zraněným přibyla s těžkým výronem kotníku i Lenka Schönová. I tak se v hostujícím dresu protočilo devatenáct hráček a nejblíže ke skórování měly v úvodním dějství Píchalová s Adamovou. Ani jedna z nich penaltu nevyužila a stále platil stav 0:0.

Merta se odhodlal i ke změně rozestavení, dal šanci třem útočnicím, hráčky zkoušel na méně obvyklých postech a především pak obrannou čtveřici nechal hrát v řadě.

„První poločas byl z naší strany rozpačitější, i vinou terénu jsme špatně kombinovali. Do druhého poločasu jsme udělali změny a Řezníčková s Otáhalovou byly našimi nejlepšími hráčkami. Přibyly zkušenosti, neudělaly chybu a všechny souboje vyhrály. Mají na to hrát v lajně,“ chválil nadšený Merta.

Po rohu skórovala důrazná Řezníčková

Právě střídající stoperka uplatnila svůj důraz a po rohovém kopu krátce před koncem využila jednu z mála šancí Kostelce. „Brodek se mi velmi líbil. Jeho hráčky se hodně zlepšily, chodily důrazně do těla, dobře se pohybovaly,“ uznal pokroky.

Poděkování opačným směrem putovalo i z úst Takáče, který dal letos před halovými turnaji přednost přípravě v domácích podmínkách. „Každý čekal velký debakl, ale holky to zvládly. Pátky jsme běhali a byli v tělocvičně, úterky jsme hráli s Kostelcem, za což jim děkuji.“

Kostelečanky měly původně odehrát i přípravný zápas s druholigovou FK Olomouc, vinou počasí ale byl plán dvakrát zrušen. Jejich soupeřem v jarní generálce se tak o víkendu s největší pravděpodobností stanou hráčky SK Lipová. Brodečanky zajíždějí v sobotu na umělou trávu do Boskovic.

Jarní část začínají oba týmy o druhém dubnovém víkendu. Brodečanky 9. dubna u posledního Ráječka, Kostelečanky o den později v druhém Kunštátě.

TJ Jiskra Brodek u Konice – FC Kostelec na Hané 0:1 (0:0)

Branka: 86. Řezníčková

Brodek

Mikešová – P. Ošlejšková mladší – Václavková, M. Burgetová, V. Zapletalová – Bělunková – Hanáková, Freharová, T. Mrňková – Koudelková, Urbanová. Střídaly: P. Zapletalová, M. Ošlejšková, M. Freharová, Blahušková. Trenér: Josef Takáč.

Kostelec

1. poločas: Křupková – Šachová (Švecová), Pitáková, Bošková, Pavlíčková (Drápalová, Konrádová) – Knápková, Schönová, Hájková – Píchalová, Adamová, Crhonková.

2. poločas: Křupková – Šachová (Švecová), Řezníčková, Otáhalová, Konrádová (Drápalová, Pavlíčková) – Knápková, Pitáková, Paličková – Bošková (Hájková), Vykopalová, Oravcová. Trenér: Petr Merta.