Přestože začátek utkání byl stanoven už na 13 hodin, hrálo se neustále v nepříjemné mlze a vadilo to zejména divákům. Domácí měli první poločas úspěšnější a o přestávce odcházeli k odpočinku při svém dvougólovém vedení. Otevřeli účet duelu už po necelých pěti minutách hry. Vyhlídal byl sice v okamžiku přihrávky v postavení mimo hru, do hry ale nezasáhl a Hon využil ke gólové trefě situace, když hostující obránci poukazovali na Vyhlídalův přestupek. Když se hrálo půl hodiny, odrazil se míč před mostkovickou brankou k výhodně postavenému Honovi a ten zvýšil svou druhou brankou na 2:0.

Po přestávce Kostelečtí v tlaku pokračovali, jejich třetí uklidňující gól však stále nepřicházel. Jejich hra potom ale začala ztrácet na důrazu a Mostkovičtí začali pracovat na kýžené úpravě výsledku. Až v samém závěru boje Milar domácího strážce branky L. Menšíka přece jen překonal a v nadstaveném čase měli hosté na dosah i vyrovnání. Kamenov ale prostor mezi brankovými tyčemi těsně minul…

„Potýkáme se už delší dobu s marodkou některých našich hráčů, ale to dnes rozhodující nebylo," viděl mostkovický trenér Jiří Kamenov důvod prohry svých svěřenců někde jinde. „Spíš vadilo naše nedostačující nasazení v průběhu prvního poločasu, nehrála nám patřičně záloha a Kostelečtí to tak měli jednodušší. Využili našich chyb k dvougólovému vedení, i když si myslím, že první gól platit neměl. Při druhém jsme nechali Hona na malém vápně dorazit míč do sítě naší branky, chyběl důraz. To se potom už hraje špatně. Poslední půlhodina byla z naší strany lepší, kdybychom tak hráli po celý čas hry, neprohráli bychom. V závěru jsme volili vabank, dosáhli jsme kontaktního gólu a nadějných brejků domácí nevyužili. Skóre srovnat se nám už nepodařilo, v šanci můj syn těsně netrefil branku…," přece se jen nakonec usmál Jiří Kamenov.

„Už dlouho jsme nad Mostkovicemi nevyhráli, ale dnes zaslouženě, mám radost," hovořil spokojeně kouč kosteleckého celku Petr Walter.

„Nedali jsme včas třetí branku, zejména brejků jsme měli využívat, Chytil i Závodský mohli vše včas uklidnit. V závěru jsme neuhlídali standardku a nakonec to bylo pro nás hodně nervní až do konce utkání. V podzimní tabulce se asi posuneme poněkud výš. Mohli jsme to v ní mít ale výrazně lepší, naším celopodzimním problém bylo neproměňování vyložených gólovek v branky. Mále ale mladý mančaft a časem si to jistě sedne…" je přesvědčen Petr Walter.

TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Mostkovice 2:1 (2:0)

Branky: 5. a 30. Hon – 90. Milar. Rozhodčí: Langhammer – Michal Straka, Šebesta. ŽK: T. Menšík, Hon – Lukáš. Diváků: 80.

TJ Sokol Kostelec na Hané: L. Menšík – Synek, Začal, Walter, Baláš – Chytil (90. Juračka), Móri, T. Menšík, Grepl (73. Závodský) – Hon (86. Lužný), Vyhlídal. Trenér: Petr Walter.

TJ Sokol Mostkovice: Lukáš – Všetička (44. Lexa), Milar, Hanák, Zapletal – Musil (83. Škobrtal), Šlambor, M. Vojtíšek, Kapounek (65. R. Karafiát) – Dadák, Kamenov. Trenér: Jiří Kamenov.

Autor: VLASTIMIL KADLEC