Utkání začalo odvážným sólovým pokusem domácího Macourka. Kličkami se zbavil tří protihráčů a od velkého vápna vystřelil, ale míč přelétl břevno kostelecké branky. Potom ale přišly chvíle hostí. Už v 6. minutě se ocitl míč v domácí brance, ale rozhodčí prý předtím viděl Začalovo hraní rukou. Za chvíli trefil Langr z pětadvaceti metrů břevno domácí branky a vzápětí se svezl míč po břevnu stejné branky po Zatloukalově centru z pravé strany.

Do slibné šance pak poslal kostelecký Menšík Vařeku, ale tomu se nepodařilo míč ke střelbě zpracovat. To byli ještě Kostelečtí stále iniciativnější než Lipovští. Dobrou střelu Menšíkovu Jiří Abrahám kryl a hodně práce měl u pravého vinklu své branky po třicetimetrové Horákově střele z přímého kopu. Ukázkový sprint přes tři čtvrtiny hřiště pak předvedli při boji o míč útočící domácí Burget s kosteleckým Vařekou, který se vracel se snahami obrannými. Těsným vítězem byl nakonec Burget, ale jeho centr patřil brankáři Rozsívalovi. Za chvíli řešil i střelu Müllera a naproti Walter bombou přestřelil. Centr Zatloukala se pak ještě jednou třel o břevno branky Jiřího Abraháma.

Potom už ale následovaly dvě velice špatné minuty Kosteleckých. Ve 39. zahrával Burget k brance hostí dlouhé autové vhazování, míč se dostal k nohám Lehkého a ten bombou prostřelil Rozsívala na 1:0. Po další minutě hry přidal stejný střelec i druhý gól, když využil Neoralova dlouhého centru středem hřiště. A do přestávky mohlo být pro hosty ještě hůř, ale po Burgetově centru tvrdou ošemetnou střelu Davida Abraháma Rozsíval bravurně zneškodnil.
Po změně stran ještě řešil Jiří Abrahám dvě kostelecké tvrdé střely, zejména Zatloukalova byla hodně nepříjemná, Potom se už ale většinou zviditelňovali Lipovští. Střelu Neorala k levé brankové tyči vyrazil Rozsíval na roh, ale v 54. minutě dal Macourek po spolupráci se Spáčilem a Lehkým třetí a poslední gól domácích.

Po Takáčově centrovaném přímém kopu hlavičkoval Burget těsně nad kosteleckou branku. Kostelečtí v poli dobře kombinovali, ale do nebezpečné vzdálenosti domácí branky se s míčem již nedostali. Rozsíval ještě vyrazil u spojnice pravé tyče a břevna své branky míč po Neoralově přímém kopu na roh a v samém závěru utkání překvapivě neuspěl střelecky v gólovce Lehký po rychlém brejku.

„Vedení našeho klubu rozhodlo, že nebudeme dávat novinářům po utkáních žádné informace,“ překvapil nečekanou odpovědí na otázku, jak viděl střetnutí, vedoucí mužstva SK Lipová Rostislav Barták. A dodal, že se to týká novin všech…

„Začátek jsme měli dobrý, kdybychom vedli po první půlhodině utkání dva nula, nikdo by se nemohl divit,“ popsal průběh většiny minut prvního poločřasu trenér FC Kostelec na Hané Vladimír Doležel.

„Nevyužili jsme gólových možností, v poslední čtvrthodině prvního poločasu jsme vyklidili pole a ve druhé části hry jsme už na zvrat neměli. Už jsme si ani gólovou šanci nevytvořili, domácí nás přehrávali a vyhráli zaslouženě. Chtěli jsme v Lipové uhrát bod a udržet si třetí místo v konečné tabulce, kluci běhali i bojovali poctivě, avšak nevyšlo nám to. Ale i tak jsme měli sezónu úspěšnou a v příští budeme chtít sbírat body opět hned od začátku soutěže,“ dívá se trenér Doležel už i dopředu.

SK Lipová - FC Kostelec na Hané 3:0 (2:0)

Branky: 39. a 40. Lehký, 54. Macourek. Rozhodčí: Vyroubal – Kaňok, Duda. ŽK: Menšík, Langr, Synek (všichni Kostelec na Hané). Diváků: 70.
SK Lipová: Jiří Abrahám – Müller, Spáčil, Barák, Takáč – Burger (85. Tomáš Barták), Macourek, Neoral, David Abrahám – Lehký (89. Zapletal), Přikryl (69. Petr Koudelka). Vedoucí mužstva: Rostislav Barták.
FC Kostelec na Hané: Rozsíval – Synek, Navrátil, Začal, Horák (54. Březina) – Walter, Menšík, Langr, Baláš – Zatloukal, Vařeka. Trenér: Vladimír Doležel.

VLASTIMIL KADLEC

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku
close zoom_in