„Gauneři je slabé slovo. Nechali naše hráče dokopat, dvakrát neudělili červenou kartu. Takové darebáky jsem ještě neviděl. Toto by měli dělat lidé, kteří jsou finančně zabezpečeni a ne, že si jedou na klobásu a pro dvě stovky. Řezali nás řádně a nakonec z toho padla branka na 2:2,“ láteřil lipovský trenér Jaroslav Liška.

Nejvíce ho nadzvedly dva momenty – ostrý faul zezadu na Jaroslava Lehkého oceněný pouze žlutou kartou a podobný zákrok namířený na achillovky Davida Abraháma, který se dokonce obešel bez karty.

„Chystám se informovat předsedu komise rozhodčích a celý sekretariát KFS. Pan Krutovský odmával během patnácti minut devětkrát ofsajd, přičemž měl pravdu jen dvakrát. To se přece nedělá,“ upozornil Liška na sérii dalších nepřesností.

„Nehrajeme o postup. Zápasy s Lipovou a Pivínem jsou specifické tím, že lidé si pouze nadávají a kopou do sebe. Hlavně Lipová si stále stěžuje. Přitom hráči se znají a chodí spolu na pivo,“ mírnil emoce kostelecký trenér Evžen Kučera.

Výsledná remíza nahrála nejvíce do karet konickému béčku a prostějovské Hané, neboť se k nim žádný z rivalů nepřiblížil – stále ztrácejí pět a sedm bodů.

Co se výkonu na hřišti týče, prakticky celý první poločas drželi pevně pod kontrolou Lipovští. I s podporou vítru v zádech si vytvořili nekolik gólovek a stav 0:1 po pětačtyřiceti minutách byl pro domácí milosrdný.

Vše začal břevnem z více než třiceti metrů Milan Macourek, o chvíli později jej po průniku pravou stranou a napálením vzdálenější tyče napodobil Jaroslav Lehký.

To už ale hosté vedli. Po rohu Petra Přikryla nedosáhl na centr Josef Rozsíval a na zadní tyči nabíhající Spáčil pohodlně skóroval – 0:1. Zvýšit mohl Naniáš, na malém vápně ho ale Rozsíval úspěšně vychytal.

Domácí jako by začali hrát až s blížícím se koncem poločasu. Vytvořili si několik standardek a díky kiksu Spáčila postupoval Michal Vařeka sám na bránu. Martin Rozsíval se ale nenechal překonat a nájezd skvěle vychytal. Další pokusy domácích již postrádaly přesnost.

„První poločas byl z naší strany špatný, protože jsme nebojovali. Do ničeho jsme nechodili, nechali jsme soupeře hrát. Byl běhavější, rychlejší,“ uznal kostelecký trenér Evžen Kučera.

Do druhého poločasu nastoupil trochu jiný Kostelec a do vápna Lipové létalo mnohem více nebezpečných centrů a projevilo se to i na skóre. „Nemůžeme si dovolit hrát proti Lipové kombinační fotbal. V tom není naše síla,“ uvědomuje si Kučera.

K vyrovnání ale jeho hráčům pomohlo i zaváhání gólmana. Z dobrých pětatřiceti metrů se do míče opřel Aleš Horák a jeho pumelice se s pomocí břevna a brankové čáry odrazila do brány – 1:1.

Otočit výsledek mohli domácí o deset minut později. Hlavičku po rohu z pravé strany ale z brankové čáry vykopl Petr Koudelka. Hosté kontrovali přízemním centrem Takáče, který těsně před nabíhajícím útočníkem odvrátila domácí obrana.

Podruhé šli Lipovští do vedení necelou čtvrthodinu před koncem, odražený míč poslal do sítě ze zhruba osmnácti metrů Radek Burget. Tentokrát si na údajný ofsajd stěžovali domácí.

Ani tento výsledek ale nebyl konečný. Kostelečtí opět srovnali, opět po dalekonosném pokusu, opět po nejistém zákroku gólmana. Rozsíval dělovku neudržel a vyrazil jen kousek před sebe, kde se nejlépe orientoval Tomáš Langr – 2:2.

„Je to jediná věc, kterou máme zažitou. Brankáři jsou tady špatní a naší hráči to vědí. Aleš Horák již z toho dal sedm osm branek,“ pochvaloval si Kučera. Remízu rozhodně nebere jako ztrátu, ani při srovnání s předchozí výhrou na půdě Hané Prostějov.

„Hané jsme byli důstojným soupeřem, což nám svou čitelnou hrou umožnila. Už dopředu víme, co na ně hrát. Je skvělé, že jsme obrali o body i Konici a Lipovou. Hlavně aby si to uvědomili kluci a chtěli stále pracovat,“ přeje si s blížícím se koncem úspěšného podzimu kostelecký trenér Evžen Kučera.

Podle průběhu utkání byl bod naopak málo pro hostujícího kouče. Gólmana se ale přes podíl na obdržených brankách zastal.

„Nechci nad nikým lámat hůl. Možná to trochu neunesl psychicky. Je to ale mladý kluk a v první půli nás podržel,“ připomněl Liška. Mrzely jej spíše nastřelené tyče a přechod od kombinační hry po stranách k nakopávání.

Kostelec je tak i nadále třetí o gól před Lipovou. Díky porážce Horních Moštěnic v Pivíně navíc tento tandem zvýšil svůj náskok na pátou pozici.

FC Kostelec na Hané – SK Lipová 2:2 (0:1)

Branky: 60. Horák, 85. Langr – 21. Spáčil, 77. R. Burget. Rozhodčí: Navrátil – Krutovský, Vlk. ŽK: Barták, Walter, Začal – Macourek, Naniáš, Přikryl.

Kostelec: J. Rozsíval – Navrátil – Začal, Horák, M. Barták – Chytil, Walter, Menšík, Vařeka (71. Vyhlídal) – Zatloukal, Langr. Trenér: Evžen Kučera.

Lipová: M. Rozsíval – Spáčil – Takáč, Přikryl, P. Koudelka – R. Burget, Müller, Macourek, Naniáš – A. Burget (75. D. Abrahám), Lehký. Trenér: Jaroslav Liška.