Diváci v Konici viděli velmi svižné utkání, které nakonec rozhodla minutu před koncem šťastná branka domácího výběru.

Střídající Kaprál kopal roh, na přední tyči ho přizvedl jedne z bránících hráčů Slovácka a z výšky padající míč si nakonec našel důrazný Řehák, který přeskočil všechny a vstřelil jediný gól utkání.

„Nebylo to nic extra fotbalového, ale i takové góly padají a počítají se. Přiklonilo se k nám prostě štěstí,“ vykládal po utkání spokojený domácí trenér Karel Procházka.

Jediná branka podle jeho názoru symbolizovala předvedený výkon konického mužstva.

„Soupeř byl velmi kvalitní, nesmírně fyzicky vyspělý. Takhle dobrý tým tu ještě nebyl. Ale naši hráči to odmakali a odbojovali. Bylo to hodně o srdci,“ chválil své svěřence konický kouč.

Ten se málem radoval z vedení už na konci první půle, ale kanonýr Machálek, který v posledním duelu v Uherském Brodě nastřílel čtyři branky, tentokrát nezacílil přesně a po samostatném úniku zakončoval vedle.

Slovácko si moc gólových šancí nepřipravilo. „Herně, ale byli o něco lepší,“ přiznal Procházka.

„Měli jsme několik zajímavých přečíslení, finální přihrávky jsme ale pokaždé pokazili,“ obrana soupeře nám přitom nechávala hodně prostoru,“ mrzelo Jiřího Dekaře, kouče Slovácka.

„Opakuji se, ale musím říct, že nám neskutečně pomohl ten zářez ve Žďáře. Od té doby se mužstvo semklo a chce dokázat, že fotbal hrát umí. Je to výsledek tvrdé práce a krásná odměna,“ uvedl Procházka, který pochválil také konické publikum. „Takovou atmosféru jsem tady v Konici ještě nezažil,“ řekl uznale.

Sokol Konice – 1. FC Slovácko B 1:0 (0:0)

Branka: 89. Řehák. Rozhodčí: Beneš – Tomášek, Pojezný.

Konice: Kmecík – P. Křeček, Voral, Řehák, Rus – Navrátil, Macháček, Rajnoha (82. Kaprál), Klobáska (74. T. Křeček) – Machálek, Schön (88. Hlouš). Trenér: Karel Procházka.

Slovácko B: Fryšták – Polák, Šimáček, Ruman, L. Čtvrtníček – Dolina (76. Borusík), J. Čtvrtníček (39. Višváder), Grim, Semela – Pyclík (78. Sasín), Kerbr. Trenér: Jiří Dekař.