„Zápas měl oboustranně velmi dobrou úroveň. Sice se hraje na góly, ale myslím si, že lidé viděli atraktivní fotbal. Na obou stranách byly šance, bohužel z nich nic nepadlo. Lepší pro diváky by ale samozřejmě bylo, kdyby to skončilo 2:2," přemítal litovelský kouč Tomáš Hrdlovič, který s bodem odjížděl spokojený.

„Jsme rádi za bod. Každý z venku je pro nás cenný a tento je navíc z Konice, která má velmi dobré mužstvo. My jedeme zápas od zápasu a snažíme se hrát pěkný fotbal. Doma i venku se nám daří střílet branky, což se bohužel neukázalo tady," litoval Hrdlovič.

Hodnocení jeho protivníka na domácí lavičce se příliš nelišilo. „Z naší strany tomu chyběl jenom gól. Ale my bychom ho snad nedali, ani kdyby zápas trval dalších devadesát minut," kroutil hlavou Roman Jedlička.

„Ale byl to velmi dobrý zápas. Hrálo se nahoru dolů, všichni hráči do toho dali velké nasazení," uznal konický kormidelník.

Jeho tým po deseti minutách hry přestál šanci Šilberského, chvíli nato nedokázal domácí Kryl přehodit Urbánka v brance Litovle. Po něm ve vynikající pozici neuspěl ani Schön a následně znovu Kryl. Jeden z klíčových momentů nastal ve 30. minutě, kdy zkušený Dan Zavadil ve vápně strčil do Smětáka a sudí Vedral nařídil pokutový kop.

Jeho exekuce se chopil Pavel Kryl, pokusem do středu branky však Tomáše Urbánka nepřekonal, litovelský gólman stačil na poslední chvíli vymrštit pravou ruku, kterou nepříliš důraznou střelu vyrazil. Za cenu sebeobětování při střetu s tyčkou své branky pak držel nulu i po konické dorážce.

Výborný výkon potvrdil Urbánek i ve druhém poločase, kdy nejprve v 50. minutě vychytal hlavičku Cetkovského, v 77. pak už poněkolikáte v zápase vyšel jako vítěz ze souboje s Pavlem Krylem.

„Můžu vám říct, že o jeho startu jsem se rozhodl půl hodiny před utkáním. Vyšlo mi to dobře," usmíval se litovelský kouč Hrdlovič, který brankáře často točí.

Konický trenér Jedlička zase mohl žehrat na střeleckou produktivitu svých svěřenců, kteří z hostujícího gólmana hrdinu zápasu tak trochu udělali. „Je to o hlavách. Kdybychom ho dali hned na začátku, věřím, že by přišly tři čtyři další góly. Jak jsme se zkraje jara prosazovali poměrně lehce, tak teď se trápíme," zakončil své hodnocení. V příštím kole zajíždí Konice na hřiště stále se zachraňujících Troubek, Litovel na svém hřišti přivítá poslední Loštice.

Sokol Konice – TJ Tatran Litovel 0:0

Rozhodčí: Vedral – Knoll, Vodák. ŽK: Kmecik, Řehák – Plánička, Kvapil, Dombi. Diváků: 100.

Konice: Kmecik – Křeček, Rus, Řehák, Růžička – Kryl, Cetkovský, Klobáska, Petrů (76. Václavský), Schön – Směták (76. Novotný). Trenér: Roman Jedlička.

Litovel: Urbánek – Kvapil, Plánička, Jindra, Miklánek – Čep, Zavadil, Kratochvíl, Šrom – Šilberský (64. Bednář), Dombi. Trenér: Tomáš Hrdlovič.