Výsledek 4:1 vyznívá jednoznačně, Vrahovičtí ale domácí značně potrápili. Přestože dorazili kvůli poruše autobusu náhradními vozy a neměli čas na předzápasovou přípravu na umělce. Trenér Vladimír Krč vsadil na pečlivou obranu s rychlými brejky a jeho hráči si jen v první půli vytvořili dvě čisté gólovky.

Hned v sedmé minutě dostal přihrávku mezi stopery Evžen Vojáček, utíkal sám na Hradila, po zemi ho ale neprostřelil. O půl hodiny později pak Vojáček vysunul Dvořáka, ten však tváří v tvář Hradilovi minul levou šibenici. Další náznaky brejků zkazila nepřesná nahrávka nebo zbytečné zpomalení.

To už ale domácí vedli. Po několika náznacích, jímž chyběla finální přihrávka či zakončení se po rychlé kombinaci dostal míč k Miloši Navrátilovi a jeho křižný pokus zapadl v pětadvacáté minutě přesně k pravé tyči – 1:0. Stejný hráč mohl brzy zvýšit, při Kaprálově přímém kopu byl na zadní tyči dříve než gólman, bránu ale v obtížné pozici minul.

Oba trenéři museli velice brzy sáhnout ke střídáním a kvalitativní rozdíl se tak jen zvýšil. Již v deváté minutě musel po souboji ve vlastní šestnáctce s poraněným ramenem ze hry hostující Petr Kreuz, o přestávce pak Krč využil i poslední dvě možnosti.

Konický trenér Martin Slezák musel již před poločasem stáhnout zraněného Ladislava Blahu, jehož nahradil obvyklý kapitán Zdeněk Kaprál. O chvíli později vyměnil zraněného Davida Kvapila pozdější střelec Petr Deutsch.

„Zdena Kaprál měl pracovní povinnosti, jinak by hrál hned od začátku. Jakmile přišel do hry, zklidnili jsme to. Je to borec, který naší hře dá rytmus, tvář. Okamžitě se objevily přihrávky do prostoru,“ chválil tradiční oporu Slezák.

Začátek druhé půle vyšel Konickým skvěle. Smolař utkání Vladimír Žouželka sice při brejku dva na jednoho sám před Prachařem nevystřelil a míč si nechal utéci, ale hned v devětačtyřicáté minutě využil jeho partner v útoku Jan Mohelník přihrávku za obranu a nekompromisně míč napálil k bližší tyči – 2:0.

Při drtivém tlaku držel hosty Leo Prachař, který si poradil s několika dalekonosnými pokusy i dorážkami z bezprostřední blízkosti stejně jako se sólem Davida Kvapila, které pak nedokončil ani Navrátil. Gól nebyl souzen zejména Žouželkovi, který notně překvapen nedokázal ani ze dvou kroků zacílit do zcela odkryté brány. Neujala se ani jeho hlavička po centru Petra Deutsche.

Recept našel až kapitán Jaromír Rus. Jeho dělovku pod břevno z dobrých čtyřiceti metrů Prachař pouze vyrazil před sebe a dobíhající Petr Deutsch bez nejmenší námahy zvýšil na 3:0. „Nejlehčí gól, který jsem kdy dal. Gólman ležel, stačilo nastavit hlavu. Obránci stáli na šestnáctce a nečekali, že to vyrazí před sebe,“ okomentoval spokojený střelec.

Čtvrtou branku přidal po zmatcích a nedůrazu obrany opět nejlepší střelec loňského okresního přeboru Mohelník. Poslední minuty ale patřili hostům, kteří se zásluhou Strouhala dočkali i branky.

Domácímu kouči Martinu Slezákovi chyběly obvyklé posily z áčka Směták, Schön a Raiskub a výhru tak považoval za vydřenou. „Soupeř byl kvalitní. Měl gólové šance a podržel nás gólman. Určitě jsme neměli hráče, kteří by naskočili v šedesáté minutě a úroveň zvedli. Museli jít kmenoví hráči béčka a tam bohužel chybí trénink,“ zmínil. Doufá, že se zranění hráči áčka i béčka dají brzy do pořádku, aby mohl v neděli odpoledne v Mostkovicích nasadit co nejsilnější sestavu.

„Gratuluji domácím, vyhráli zaslouženě. Projevila se jejich kvalita. Může nás těšit, že jsme první, kdo tady vstřelil branku. Chybělo nám více štěstíčka a domácí trestali naše hrubé chyby,“ zhodnotil hostující Vladimír Krč. Postavení v tabulce však podle něj neodpovídá kvalitě kádru a věří v posun směrem nahoru. „Bohužel nám utekl začátek, šest bodů po devíti kolech je strašně málo. Čekají nás teď čtyři důležité zápasy s mužstvy ze středu tabulky,“ doplnil.

Sokol Konice B – SK Sokol Vrahovice 4:1 (1:0)

Branky: 49. a 82. Mohelník, 25. M. Navrátil, 62. P. Deutsch – 86. Strouhal. Rozhodčí: Ille – Zika, Fojtek.
Konice B: Hradil – Novotný, Rus, Bílý, Jurník – M. Navrátil, T. Křeček, Kvapil (58. P. Deutsch), L. Blaha (37. Kaprál) – Mohelník, Žouželka (64. L. Deutsch). Trenér: Martin Slezák.
Vrahovice: Prachař – Kreuz (9. Kyselý), Procházka, Šedivý, J. Vojáček (46. Varga) – Smička, Šmíd (46. Gábor), Dostál, Strouhal – E. Vojáček, Dvořák. Trenér: Vladimír Krč.

JIŘÍ MOŽNÝ