„Je to pro nás citelná ztráta. Zatím ještě nejsem rozhodnut, kdo ho nahradí,“ přemítal hlavní trenér áčka Karel Procházka. Nabízejí se mu hned dvě varianty. Buď se na pozici stopera představí třiatřicetiletý Jaromír Rus, nebo se do obrany přesune kapitán Petr Voral a na trávníku se objeví i Martin Hlouš.

Sparta Brno bude v pořadí již třetím nováčkem v řadě, na něhož Koničtí narazí. V prvním kole si doma s Vrchovinou poradili 2:0, o týden později nestačili poměrem 2:3 na Tasovice. To Jihomoravanům se dosud vedlo lépe. Po úvodní bezbrankové remíze v loni třetiligové Bystrci zvítězili díky brankám Záboje, Floriána a Fuxy 3:2 nad Rosicemi.

„Je to zdatný soupeř a čeká nás zřejmě nejtěžší utkání. Mají vyrovnané všechny posty. Vycházejí z kvalitní defenzívy, hráči makají celých devadesát minut,“ sklidil soupeři poklonu Procházka.

Domácí budou chtít dát zapomenout na nepovedený zápas o minulém víkendu. „Tasovice byly specifické. Vůbec se nám to nepovedlo. Uvidíme, s čím přijdou. Chceme se vrátit k dobré obraně. Kdyby to výsledkově dopadlo jako s Vrchovinou, byli bychom spokojeni,“ doplnil kouč s úsměvem.

Brněnská Sparta hrála stejně jako Tasovice ještě na jaře jihomoravský krajský přebor. Zatímco Tasovice skončily díky dvaapadesáti bodům čtvrté, brněnští fotbalisté se umístili ještě o dvě pozici níž. A právě na Znojemsku utrpěli jednu z největších porážek – 0:4. Naopak nejvíce si sparťané zastříleli proti Bohunicím (7:1) a dalšímu nováčkovi divize z Hodonína (6:0).

Duel začínající od šestnácti třiceti řídí trojice Jan Žilka, Miroslav Fridrichovský a Petr Ságl.

JIŘÍ MOŽNÝ