Domácím se nedařilo vůbec nic, o vytvoření tlaku a brankových šancí si mohli po většinu minut nechat jen zdát a věrni odkazu Robina Hooda či Jánošíka nechali po výsledku 1:4 všechny body zachraňujícím se hostům.

Slunečné a hřejivé sobotní odpoledne přilákalo do hlediště podle pořadatelů jen něco málo přes sto padesát diváků. Koničtí fanoušci, kteří strávili devadesát minut hry jinou činností nemuseli litovat. O žádný pozitivní zážitek nepřišli. V prvním poločase sice oba týmy vstřelili po jedné brance, předváděný fotbal ale zdaleka neodpovídal úrovni divize.

Již od úvodních minut dělala domácím velké problémy hostující čtrnáctka – jmenovitě Milan Klimeš. Po jeho prvním průniku rozehrávali hosté roh, Kmecik vyrazil jen na hranici vápna a střelu do odkryté brány svým tělem zablokoval Vala.

V pětatřicáté minutě již ale nikdo nezastavil míč při cestě do sítě. Rychlý brejk po pravé lajně režíroval Klimeš, na hranici vápna nahrál pod sebe volnému Mikloškovi a ten načal střelou po zemi svůj hattrick. Peter Kmecik si sice na míč sáhl, víc ale nezmohl – 0:1. Po této brance rozhodčí umožnil krátkou občerstvovací pauzu.

Koničtí si za celý první poločas nedokázali pořádně přihrát, přesto byl o přestávce stav 1:1. Ještě za berbrankového stavu se k výletu na soupěřovu polovinu rozjel Hloch a po faulu na něj kopali domácí přímý kop. K míči se před Švédou propracoval kapitán Voral, ani v pádu ho ale nepřekonal.

Další nenápadná akce z levé strany již brankou skončila. V poslední minutě vhazovali domácí u rohového praporku a centr od brankové čáry našel zcela volného Martina Schöna. Jeden z mála domácích odchovanců mířil přesně k levé tyči. Ani gól do šatny ale nepomohl.

Místo očekávaného nástupu domácích přišel rychlý gól hostí. Těsně za vápnem odpískal Oldřich Tomášek faul proti domácím a Miloš Žáček se s ničím nepáral. Za jeho střelou se Kmecik stihl pouze ohlédnout a domácí mohli opět rozehrávat ze středového kruhu – 1:2.

Stejnou zbraní chtěl odpovědět i Petr Voral, ale jeho přímák z dvaadvaceti metrů si Petr Švéda pohlídal amíč mířící pod břevno sebral do rukavic.

Domácí vyrovnání již nepřišlo a naopak hosté si úspěšně potrénovali pokutové kopy. Nejprve tak rozhodčí určil po hodině hry a setkání Ruse s Klimešem, o deset minut později ho k tomu vedl úspěšný slalom hostí ukončený zákrokem Kmecika. V obou případech si postavil míč Jan Mikloška, v obou případech mířil po zemi na pravou Kmecikovu stranu a ani jednou nezaváhal. Završil tak nejen svůj hattrick, ale i skóre zápasu. Nic nebylo Konickým platné, že jejich gólman pokaždé vystihl směr.

Před druhou penaltou mohl svou druhou branku přidat Schön. Obešel i brankáře, po kontaktu s ním neupadl, dostal se již ale do ostrého úhlu a z otočku trefil pouze boční síť.

Domácí mohli schytat i pětku, ale Klimeš se nad nimi slitoval a zcela sám před Kmecikem zamířil těsně vedle. Se stavem již nic neudělala ani střídání obou koučů.

Sokol Konice – Framoz Rousínov 1:4 (1:1)

Branky: 45. Schön – 35., 63. z penalty a 73. z penalty Mikloška, 53. Žoček. Rozhodčí: Tomášek – Beneš, Sláma. Bez ŽK. Diváků: 152.

Konice: Kmecik – Rus, Vala, Řehák, Hloch – Klobáska (79. Kaprál) – Macháček (69. Raiskup), Voral – J. Navrátil (79. M. Navrátil), Rajnoha, Schön. Trenér: Karel Procházka.

Rousínov: Švéda – Lang (89. Svoboda), Kupský, Bárta, Maša, Fiala, Žoček, Mikloška, Ošlejšek (85. Kupčík), Klimeš, Buršík. Trenér: Pavel Svoboda.