„Rozhodně očekáváme vysokou návštěvu a krásné utkání. První tým je lákadlem pro všechny, od diváků, přes novináře a až po hráče a realizační tým,“ prohlásil kouč konických fotbalistů Karel Procházka.

Jeho mužstvo v úvodních kolech roztrhalo papírové předpoklady na malé kousíčky a po odehrané šestině soutěže má na kontě 10 bodů a jedinou porážku, která přišla z podivných okolností ve Žďáru nad Sázavou.

Na vedoucí mužstvo tabulky si Procházkovi svěřenci troufají. „Chceme vždycky vyhrávat. Mužstvo je tak laděno, že i remíza je pro něj málo. Ti mladí kluci nechtějí nic jiného než vítězství,“ vykládá Procházka.

„Ta porážka ve Žďáru nám možná paradoxně pomohla, protože mužstvo se semklo a zdravě naštvalo,“ poznamenal konický kouč.

Start v nedělním utkání je ohrožen hned u tří fotbalistů z jeho kádru. Nejvážnější potíže má Pavel Křeček. „U něho jde o svalové zranění. To, že nastoupí je prakticky vyloučeno,“ poznamenal Procházka.

Obavy o zranění menisku se nenaplnily

Zápas v Uherském Brodě nedohrál kvůli problému s kolenem záložník Petr Rajnoha. Nejčernější obavy o zranění menisku se ale naštěstí nenaplnily. Posledním otazníkem je obránce Lukáš Heinz, který se zotavuje z otřesu mozku.

„Uvidíme, jak bude vypadat na tréninku. Jsme ale domluvní, že v případě sebemenších potíží dostane volno. Zdraví je samozřejmě přednější,“ uvedl Procházka.

„Jsou to pro nás komplikace, ale na lavičce čekají.

Slovácko bude pro jeho tým těžkým protivníkem.

„Navíc očekávám, že v reprezentační přestávce nastoupí i pár hráčů z A-týmu,“ odhaduje.

„Je to jiný tým, než který v loňské sezoně sestoupil ze třetí ligy. Přišli jim hráči z dorostu, tak uvidíme, co předvedou,“ řekl Procházka. Konice se s vedoucím týmem divize utká v neděli od 16.30.