„Hledali jsme řešení v situaci, kdy se mužstvo dostalo do takového slabšího období. Nemluvil bych přímo o krizi, ale že je potřebný nějaký větší impuls, to bylo zřejmé. A my se po dohodě s panem Čechem společně domluvili na ukončení jeho trenérského působení v našem klubu,“ řekl Deníku předseda fotbalového Sokola Jaroslav Mazur.

Rozchod prý proběhl naprosto v klidu. „Bylo to bez negativních emocí a já věřím, že jsme se rozešli jako přátelé. Ivanu Čechovi moc děkujeme za výbornou práci, kterou pro konický oddíl vykonal,“ zdůraznil Mazur.
Na místo hlavního kormidelníka vedení TJ Sokol obratem posunulo dosavadního asistenta Karla Procházku. „V klubu už působí hodně dlouho, tým důvěrně zná a ví, co a jak. Dohodli jsme se, že dokončí letošní sezonu a po jejím závěru vyhodnotíme, jak se tohle řešení osvědčilo,“ vyložil Mazur.

S vývojem úrovně konické kopané v posledních letech je klubová generalita navýsost spokojena. „Pohybovat se v popředí divize je pro nás skvělým výsledkem. Uvidíme, nakolik se podaří vysoké postavení dlouhodobě udržet, protože do budoucna se hodláme vydat trochu jiným směrem,“ naznačil oddílový šéf.

Na mysli měl větší zapojení vlastních odchovanců. „Je nám jasné, že tak náročnou soutěž nelze hrát pouze s vlastními fotbalisty – na to nemáme mládežnickou kapacitu. Vždy budeme potřebovat posily odjinud. Na druhou stranu počet odchovanců v mužském A-týmu bychom rádi postupně zvyšovali,“ upřesnil Mazur.

Informace o zájmu Konice nahradit odstupující Lipovou v MSFL označil za fámy. „Tuhle věc jsme v klubu samozřejmě diskutovali hned, jakmile se objevila. Šlo však pouze o nezávazné rozhovory, z nichž jasně vyplynulo, že na třetí ligu nemáme. To je minimálně o třídu náročnější soutěž jak po sportovní, tak hlavně po ekonomické stránce a my odmítáme jít do takového rizika. Proto zůstáváme v divizi,“ ujistil Mazur.