Protivanov – Konice 1:0 (1:0)

Branka: 37. Koláček. Diváků: 50. Sestavy – Protivanov: Běhalík – Dostál, Koláček, Kopecký, Matoušek – Valenta, Staroba, Pazdera, Hymr (65. Pászto) – Kadeřábek (82. Doseděl), Balcárek (89. Laník). Trenér: Radim Weisser. Konice: Kmecik – Šimon, Derco, Voral, Bezecný – Křeček, Macháček, Michalčák (60. Rus), Coufal (60. Skopal) – Režný, Kobylík (20. Hlouš). Trenér: Karel Procházka.

Za krajně nepříznivého počasí (šest stupňů Celsia, silný déšť) se hrál bojovný a rušný fotbal, ovšem téměř bez vyložených šancí. Dění se až na výjimky odehrávalo mezi šestnáctkami, obrany kralovaly na kluzkém povrchu nad ofenzivními snahami útočných formací. Jediný gól padl ve 37. minutě po rohu, na nějž si perfektně naskočil Koláček a hlavou zatloukl míč do sítě – 1:0. Domácí tím šli zaslouženě do vedení, které po pauze uhlídali navzdory rostoucímu tlaku protivníka. Konická převaha totiž byla veskrze jalová a tři cenné body tak zůstaly v Protivanově.

Radim Weisser, kouč TJ Sokol Protivanov: „Z mého pohledu šlo o kvalitní utkání. Bylo cítit, že oba celky jsou díky posledním výsledkům nahoře a hlavně v první půli se na hřišti makalo s velkým nasazením, důrazem i zdravou agresivitou. My měli do přestávky více ze hry a svou aktivitu korunovali vedoucí brankou, zatímco ve druhém poločase jsme se dokázali vypořádat s očekávaným tlakem hostí. Po celý zápas se nám dařilo vhodnou taktikou eliminovat kombinační pojetí Konice a především tomu vděčíme za velmi cenné vítězství. Už podruhé za sebou jsme udrželi čisté konto a zvládli to, co nám v úvodních třech kolech nevycházelo: zúročit kvalitní výkon i výsledkově. Po špatném vstupu do sezony jsme na tom momentálně už podstatně lépe.“

Karel Procházka, kouč TJ Sokol Konice: „Do střetnutí jsme nastoupili značně nekoncentrovaně. Kluci vůbec nehráli to, co jsme si řekli v šatně, a navíc neuhlídali standardku Protivanova. Druhá půlka už byla z naší strany o poznání lepší, ale kvůli špatnému počasí i pozorně bránícímu soupeři jsme nemohli více uplatnit své kombinační přednosti. Celkově to byl hlavně boj, v němž domácí prokázali větší motivaci i nasazení a proto uspěli. Já samozřejmě nejsem s výkonem mužstva spokojen, na druhou stranu v daných podmínkách hráči nemohli plně rozvinout to, co nejlépe umějí. Z toho důvodu nechci z porážky v derby vyvozovat žádné větší závěry, jedeme dál. Musíme překousnout únavu z náročného programu a vyhrát doma nad Rousínovem.“

Výsledky předehrávaného 15. kola divize D: Třebíč – Velké Meziříčí 1:1, Vyškov – Boskovice 5:0, Otrokovice – Židenice 1:2, Líšeň – Blansko 1:2, Havlíčkův Brod – Žďár 2:2, Rájec-Jestřebí – Hrušovany 1:1, Rousínov – Hulín 2:2.