Peter Kmecik vychytal, co se dalo. Nulu udržel v řádné hrací době, kdy Konice dokázala ustát snad deset čistých šancí Sigmy. Potom Kmeca řádil i v penaltovém rozstřelu. Dvě desítky chytil a když pak jeho spoluhráč David Macháček proměnil, mohl v Konici začít bouchat šampus. Oslavovat bylo co, první ligu divize nevyřadí z poháru každý týden. „Bylo to i štěstí, ale udělali jsme lidem v Konici radost,“ usmíval se po utkání Peter Kmecik.

V první půli Sigma hodně zlobila, to jste si celkem zachytal.
To se dostávali po rychlých přihrávkách za naši obranu. Byli párkrát přede mnou, to jo. Zmenšil jsem úhel a několikrát balon vyrazil. Hned tu první šanci - to byl Bajer - jsem vykopl špičkou, pak mě to celkem bolelo, nemohl jsem došlápnout na nohu. Ale bylo to i trochu štěstí, to k tomu patří.
Štěstí to asi bylo, když vás dvakrát zachránilo břevno a jednou spoluhráč na brankové čáře. Ale vyběhnout včas a správně, to přece štěstí není, ne?
Kdyby byl třeba Melinho v rychlosti, tak jsem neměl šanci. Ale byl pomalý, takže jsem to stačil vykrýt.

Rozhodovaly penalty. Tam jste si vyzkoušel - kromě obvyklého chytání - i jaké to je zakončovat. Jak se to seběhlo?
Hned první penaltu jsem chytil. Připadal jsem si dost koncentrovaný, i když jsem se díval pořád na lidi, tak jsem se stále soustředil. Ale to je také o štěstí. A že jsem šel i kopat? Možná jsem chtěl být trošku slavný, takže jsem to zkusil. A neproměnil. Ale pak jsem to zase nahradil a dopadlo to dobře.

Vyřadit Sigmu coby prvoligové mužstvo, to určitě hodně potěší, že?
To je jasné. Už kvůli Konici. Udělali jsme radost lidem, viděli, že i divizní klub z malého města může postoupit přes prvoligový tým.

Měl jste proti Sigmě nějakou větší motivaci? Je to klub, ve kterém jste působil.
Samozřejmě proti komu hrajeme mi úplně jedno nebylo. Ale každý zápas beru jako normální, běžný. Ať je to v divizi nebo teď proti Sigmě. Hlavně se snažím o to, abych nedostal gól. V soutěži jsme s nulou v této sezoně ještě nehráli. Čisté konto mě tedy těší, ale neberu to tak, že je to něco extra, protože to byla Sigma. Motivace byla o trošku větší, to ano, protože jsem tam byl. Ale každý zápas beru stejně.

Proč ještě Konice neuhrála čisté konto v divizi? Je to tím, že proti Sigmě byli kluci před vámi koncentrovanější?

Tak je jasné, že proti Sigmě se více snažili. O poločase říkali, že už nemůžou, že jsou skoro jako na kolotoči. Jenže ve druhé půlce Sigma polevila, moc toho už pak neměli.