Skutečná fotbalová bomba vybuchla v úterním večeru na konickém hřišti. Místní tým hrající divizi D senzačně vyřadil ve 2. kole Poháru ČMFS prvoligovou Sigmu Olomouc a celá Konice byla na nohou.

„Na utkání jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Soupeře si nesmírně vážím a jsem i nadále jeho příznivcem, přesto se však domnívám, že Sigma se porazila sama. To, co její hráči neproměnili, bylo trestuhodné,“ glosoval vítězný duel trenér Sokola Karel Procházka.

„Hodně se mi naopak líbila adaptabilita našich kluků. Objektivně jsme sice měli dost štěstí, ale postupem se nám přesto povedlo dosáhnout obrovského úspěchu. Chválit jednotlivce nechci, protože šlo o kolektivní a takticky vyzrálý výkon,“ zdůraznil Procházka.

Přesto hned vzápětí svou zásadu porušil. „Vyzvednout gólmana Petera Kmecika prostě musím, na výsledku měl lví podíl. Důležitým momentem byla i rozhodující penalta Davida Macháčka, který zvládl tlak daného okamžiku. A zapomenout nechci ani na fanoušky, jež byli rovněž fantastičtí,“ ocenil Procházka s tím, že jeho svěřenci teď nesmí usnout na vavřínech. „Je nutné, aby se chlapi rychle vrátili zpátky na zem. Už v neděli nás čeká venku Rájec–Jestřebí a to bude úplně jiný zápas,“ upozornil konický kouč.

Brzy vám přineseme rozhovor s brankářským hrdinou Peterem Kmecikem!