Konice – Zábřeh 1:0 (1:0)

Branka: 34. Skopal. Rozhodčí: Jahoda. Sestava Konice: Kmecik – Šimek, Derco, Voral, Bezecný – Křeček (79. Šimon), Macháček, Michalčák, Skopal (90. Doseděl) – Kobylík, Režný (69. Hlouš). Trenéři: Karel Procházka a Tomáš Hrdlovič.


Hosté přijeli coby vítězové uplynulého divizního ročníku a tím pádem nováčci MSFL. To jim však plánovaný posun do dalšího pohárového kola samo o sobě nezajistilo, zvlášť když nastoupili ve značně okleštěném složení především s citelnou absencí útočníka Pinkavy. Naopak domácí toužící po skalpu svého jarního přemožitele vyrukovali s nově složenou obranou, do níž byla premiérově začleněna posila z Dolan Bezecný.

Úvod střetnutí se nesl v duchu oboustranných nepřesností a herní opatrnosti, mnoho pohledného fotbalu k vidění nebylo. Za zmínku stála pouze obrovská šance Kobylíka, jenž po centru z křídla tak dlouho váhal se zakončením, až přišel o míč. Postupem času si Sokol vytvářel stále větší převahu a dostával se do dalších příležitostí. Ve 24. minutě Režný hlavou orazítkoval tyč a za dalších deset minut Skopal nekompromisní ranou prostřelil gólmana Janků – 1:0.

Zábřeh odpověděl ještě před přestávkou neproměněnou tutovkou Mičundy, který vystihl malou domů Vorala a jehož následný pokus kryl bezchybný Kmecik. Po změně stran převzal hostující celek iniciativu a snažil se o vyrovnání, ovšem bez efektu. Pevná konická defenziva nepouštěla protivníka do zakončení s výjimkou střely aktivního Šalamouna těsně vedle a závěrečného tlaku, který však domácí přečkali bez úhony. Po skončení dramatického mače pak v Konici zavládlo nemalé veselí, neboť ve 2. dějství Poháru ČMFS přivítají zdejší fotbalisté opět na svém trávníku prvoligovou Sigmu Olomouc!

„Na hře bylo patrné, že oba týmy procházejí letní přípravou. Odvedené výkony proto neměly patřičné parametry, a radost tudíž mám hlavně z postupu. Jsem si vědom, že soupeř přijel ve slabší sestavě, s níž by v MSFL patrně neměl šanci na solidní umístění. Je důležité, že jsme za takové situace na perfektně připraveném hřišti před svými fanoušky dokázali uspět. Z postupu máme ohromnou radost a už se těšíme na Sigmu,“ hodnotil kouč TJ Sokol Konice Karel Procházka.

V zítřejším Prostějovském deníku přineseme podrobné informace z průběhu letní přípravy pěti nejvýše postavených fotbalových klubů Prostějovska (SK Lipová, Sokol Konice, TJ Sokol Protivanov, FC Kralice na Hané a TJ Sokol Určice).