Konice – Rousínov 5:2 (4:1)

Branky: 4. Křeček, 21., 30. a 42. Kobylík, 70. Hlouš – 34. Zavřel, 86. Hlucháň. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: Máša, Boušek, Zavřel, Chadzidis. Diváků: 150.

Sestava Konice: Kmecik – Šimek (78. Doseděl), Derco, Rus, Voral – Křeček (70. Šimon), Michalčák, Macháček, Skopal – Kobylík, Režný (68. Hlouš). Trenér: Karel Procházka.

Famózní formu nejtechničtějšího mužstva soutěže hosté odskákali již v prvním poločase, kdy jim zatápěl zejména kanonýr Kobylík. Domácí zdravě nabuzení po vložené porážce z Protivanova nenechali nic náhodě a od začátku předváděli krásný přímočarý fotbal.

Hned ve 4. minutě otevřel skóre důrazný Křeček, stejný hráč a po něm Režný následně neproměnili další tutovky a pak přišly velké chvíle výše zmíněného Kobylíka. Během jednadvaceti minut dosáhl hattricku, když dvakrát zavěsil přesnou střelou zpoza šestnáctky a jednou se trefil hlavou. Mezitím stihl snížit rousínovský Zavřel, takže nadšení fandové vyprovázeli oba týmy do šaten za slibného stavu 4:1.

Po přestávce Koničtí v pohodě kontrolovali vývoj střetnutí a soupeři téměř nepůjčili míč. V 64. minutě potěšili své příznivce další nádhernou akcí po ose Michalčák – Režný – Kobylík – Režný, bohužel posledně jmenovaný zakončil pouze do tyče.

Už v 70. však střídající Hlouš přece jen zvýšil na 5:1 a navzdory korekci Hlucháně krátce před koncem vyzněl pohledný zápas jednoznačně pro výborně hrající Sokol. „Utkání jsme chtěli co nejrychleji rozhodnout, což se nám podařilo. Při tak ofenzivním pojetí hry se ale kluci občas nevyvarovali chyb v obraně a hosté je dokázali využít, přesto jsem maximálně spokojený. Takový fotbal se musel všem přítomným líbit, měl vynikající úroveň. Své svěřence chci za odvedený výkon pochválit a totéž mohu říct o fanoušcích, kteří byli fantastičtí. S takovou podporou jsem se v Konici ještě nesetkal,“ rozplýval se nadšený kouč místního fotbalového TJ Karel Procházka.