"Samozřejmě, že jsme rádi. Finále se hraje v Konici a určitý tlak z vedení jsme cítili," usmíval se konický lodivod Petr Ullmann.

Plánovaná cesta k titulovému zápasu se však nevyvíjela optimálně. Slátaná sestava Mostkovic nehodila flintu do žita a šla do soupeře naplno.

"Vyškrtal jsem postupně čtrnáct lidí. Dali jsme to nějak do kupy s hráči béčka. První poločas jsme překvapili a Konice mě trochu zklamala. Fotbal z naší strany byl bojovný a nasazením jsme srovnali výkonnostní rozdíl," popisoval Jiří Kamenov, trenér Mostkovic.

Jeho tým se také ujal vedení, když utekl Kamenov mladší - 1:0. "Také nám chybělo několik stabilních hráčů. Pomohli jsme si dorostenci, za což jim děkuji. V úvodu jsme nedali šance, pak jsme z brejku inkasovali," komentoval Ullmann.

Do druhé půle vstoupila Konice aktivněji a rychlým gólem Tichého srovnala stav - 1:1.

"Ve druhé půli jsme hráli lépe. Soupeře jsme přehrávali, měli hodně závarů, ale paradoxně jsme mohli prohrát. Deset minut před koncem nám opět utekl Kamenov, ale Michal Zapletal ho vychytal," doplnil konický kouč.

Rozuzlení přinesl úplný závěr, kdy po dalekonosném nákopu vypadl mostkovickému gólmanovi míč a dobíhající Jurník trefil postup - 1:2.

"Hodně šťastný gól. Ani nevím jak to tam Jurňa dotlačil. Na rovinu říkám, že jsem měl z penalt obavy. Mostkovice mají dvoumetrového gólmana, který je umí chytat. Splnili jsme cíl, který jsme si dali. Finále se hraje u nás pod světly. Půjdeme do toho v plné sestavě a chtěli bychom vyhrát," vyhlašuje Petr Ullmann.

Přes porážku byl s úrovní utkání spokojený i domácí trenér. "Dobrá prověrka a test, před sobotním mistrákem v Dubu nad Moravou. Hráli jsme zodpovědně, disciplinovaně. Škoda, že jsme prohráli takovým smolným gólem. Už jsme si ale zvykli, že jsme potrestaní úplně za všechno," uzavřel Kamenov starší.

Finále poháru OFS se uskuteční ve středu 25. října 2017 v Konici. Druhý finalista vzejde z duelu Plumlov - Kralice na Hané, který se hraje ve čtvrtek 19.10. od 18:30 na UMT v Prostějově.

TJ Sokol Mostkovice - Sokol Konice 1:2 (1:0)

Branky: 32. Kamenov ml. - 47. Tichý, 89. Jurník.
Rozhodčí: Bašný - Lasovský, Majer. ŽK: 42. Širůček (K). Diváků: 50.

Mostkovice: Lukáš - Kazda, Kroupa, Milar, Hanák - Š. Karafiát, Šlambor, M. Vojtíšek, Křišťan - Kamenov ml., Dadák (70. Kučera). Trenér: Jiří Kamenov st.

Konice: Zapletal - Knoll, Oščádal, L. Bílý, Drešr - Cetkovský (89. Ryp), Širůček, Tichý, Paš (46. Kořenek) - Žondra, Blaha (46. Jurník). Trenér: Petr Ullmann.