Domácí zahrozili hned ve druhé minutě, když se vydali na útočnou výpravu Vydržel s Voglem. Prvně jmenovaný se však neprosadil. Poté patřilo hřiště spíše hostům. Holičtí fotbalisté našli několik skulinek v konické obraně a nebezpečně ostřelovali Recovu svatyni. Během úvodní půlhodinky zazvonila dvakrát tyč konické brány. Poté se hra vyrovnala a už se jen dohrávalo.

„První polovinu jsme doslova přežili. Soupeř našel mezírky v naší obraně a několikrát velmi nebezpečně zahrozil. Naštěstí jsme to ustáli," oddechl si asistent konického kouče Radek Řehák.

Druhá polovina přinesla vyrovnanější hru. Ani jeden celek se nikam příliš nehrnul. Hosté hráli spíš odevzdaně, a tak přišel v pětašedesáté minutě trest. Drešrův centr našel Kováče a ten nekompromisně proměnil. Domácí tak vedli 1:0. Konická obrana poté vymazala útok béčka HFK. Koničtí se navíc dostali do několika brejků. Další branka však už nepřišla.

„Vydržel překonal i brankáře, ale bohužel netrefil prázdnou bránu," popsal jednu z domácích šancí Řehák. Konický asistent a stále hrající obránce byl s výsledkem nadmíru spokojen: „První poločas jsme přežili a v tom druhém jsme si sáhli pro výhru. Kluci opravdu makají, takže jsem jen rád, že si držíme naši jarní laťku."

Naopak kouč holické rezervy Roman Sedláček neměl slov. „Vrátili jsme se k tomu, co předvádíme venku. To se nedá ani hodnotit," kroutil hlavou Sedláček a pokračoval v kritice svého týmu: „Připadalo mi, že to hrají staří páni. Na hřišti nebyla vidět žádná bojovnost nebo pohyb. V týmu nebyl nikdo z áčka a moji kluci nechtějí chodit do soubojů. Hrají úplně bez důrazu. K tomuto zápasu není opravdu, co víc říct."

Konici se na jaře překvapivě daří. Zimní příprava se Jedličkovým svěřencům příliš nepovedla, ale nyní válí. „V přípravě jsme jen počítali naše ztráty. Teď se nám uzdravili zkušenější hráči a doplnili náš mladý tým. Víme, že většina kluků jsou dorostenci, a také proto jsme uzpůsobili naši taktiku. Důraz dáváme na obranu a zatím nám to vychází," prozradil Řehák a také zdůraznil: „Pomohl nám odchod Zlatých Hor, protože je o jedno sestupové místo míň. Kluci můžou hrát v klidu, nejsou pod tlakem. Všichni makáme a spoléháme na disciplínu. Není to nejpohlednější fotbal, ale nyní nám nic jiného nezbývá."

Sokol Konice – 1. HFK Olomouc B 1:0 (0:0)

Branka: 65. Kováč. Rozhodčí: Knoll – Svozil, Jelínek. ŽK: Drešr, Řehák – Drmola, Klobáska, Krumpolc, Smrček.

Konice: Rec – Václavek (10. Kováč), Bílý, Řehák, Růžička – Vogl, Sedláček, Kořenovský (80. Burget), Drešr – Antl (90. Bláha), Vydržel. Trenér: Roman Jedlička.

1. HFK B: Stejskal – Krumpolc, Drmola, Grézl, Smrček – Malínek (46. Tlustý), Buček, Klobáska, Šuba – Vaida (46. Fukan), Blažkovský (65. Manina). Trenér: Roman Sedláček.