Hosté se předvedli jako velmi zdatný soupeř. O tři body přišli až v pětaosmdesáté minutě. Obě mužstva se tedy rozešla smírným výsledkem 2:2.

První poločas přinesl pohledný fotbal z obou stran. Každý tým se blýskl pěknou fotbalovou akcí.

Oba gólmani měli práci s ohlídáním svých svatyní. Jediná branka první půle však přišla z kopačky Salábka.

Želatovičtí se pustili do útoku, přečíslili domácí zálohu a míč poslali do šestnáctky. Balon se ještě odrazil k Salábkovi, který vystřelil k vzdálenější tyči. Konický brankář neměl šanci zasáhnout. Do konce poločasu hosté nastřelili ještě břevno.

„Začátek zápasu byl oboustranně fotbalový. Diváci se měli rozhodně na co dívat. My jsme byli podle mne krapet lepší než Konice. Taky jsme se jako jediní prosadili a nastřelili i břevno. Musím ale objektivně přiznat, že domácí mohli vyrovnat," popisoval kouč hostů Pavel Hošek.

Druhá část přinesla lepší hru domácích a další tři branky. Domácí tým nejprve srovnal na 1:1. Do útok use dostal Schön, který dělal hostům značné problémy. S Novotným se probojovali až do šestnáctky. Míč se potom odrazil k Cetkovskému, a ten střelou po zemi nedal gólmanovi šanci.

„Byl to krásný gól, se kterým nemohl brankář nic dělat. Příležitostí bylo víc jen Václavkovy dvě střely zastavila obrana až na čáře," líčil asistent konického trenéra Radek Řehák.

Poté se ale opět do vedení probojovaly Želatovice.

V osmdesáté minutě zaspal konický gólman a nestačil vyboxovat vysoký míč. Naopak se k němu dostal hostující Matušík a šťastně všecky soupeře přehlavičkoval. Těsně před koncem, ale došlo ještě k jedné změně. Hostující obránce zahrál rukou a Tomáš Řehák z penalty srovnal na konečných 2:2.

„Soupeř měl celkově tři šance, dvě proměnil a jednou nastřelil břevno. My jsme si vítězství zahodili sami. Měli jsme nespočet příležitostí, snad osm tutovek, ale dali jsme taky jen dva góly. O vítězství bohužel rozhodla naše špatná produktivita," posteskl si Radek Řehák, jedním dechem ale dodal:

„Nám už prakticky o nic nešlo, takže jsme měli v týmu hráče z bečka i z dorostu. Potřebujeme je odzkoušet na příští sezonu. Tým se pomalu dává do kupy po sérii zranění. Takže z tohoto pohledu nás remiza ani tolik nemrzí."

„Druhá půlka byla z naší strany upracovaná. Domácí se výrazně zlepšili. Problémy nám dělal především levý záložník. Nakonec to byla spravedlivá remíza. Sice v závěru přišel nešťastný gól z penalty, ale rozhodně byl oprávněný. Ruka tam byla. Je to prostě smůla, byli jsme lepším týmem. Dokonce nás pochválili i domácí hráči," posteskl si kouč Hošek.

Sokol Konice – FC Želatovice 2:2 (0:1)

Branky: 65. Cetkovský, 85. Řehák T. – 31. Salábek, 80. Matušik. Rozhodčí: Boháč P., Kopecký D., Knoll L. ŽK: Řehák T. – Mackovík.

Želatovice: Bělík – Zlámal, Čtvrtníček, Dostál, Zehnálek – Havlík, Jemelka, Salábek, Matušík – Mackovík, Chuda. Trenér: Pavel Hošek.

Konice: Nakládal – Václavek (70. Franc), Bílý, Řehák R., Drešr F. – Klobáska, Cetkovský – Schön, Řehák T., Kryl (46. Směták) – Novotný. Trenér: Roman Jedlička.